Børnehaver, folkeskoler, ungdomsuddannelse, universiteter
I databasen findes 4 500 skoler

Bestanddel af skolen er:
*
.
.
.
00
10 ende
10 eren
10 i Campus
10. kl. Erhverv - UddannelsesCenter Odsherred
10. klasse Aabenraa
10. Klasse Center Skive
10. Klasse Centret
10. Klasse-Center Djursland
10. Klasse-Centret i Gladsaxe
10. klassecenter Aalborg
10. KlasseCentret Vesthimmerland
10. klasseskolen
10. klasseskolen
10. klasseskolen
10. ved Kløften
10. Vest
10Solrød
4kløverskolen
A-klassen Stillinge Skole
A/S Mortalin
A2B A/S
A2B Sprog
Aabenraa Friskole
Aabenraa Kommune
Aabenraa Statsskole
Aabenraa Ungdomsskole
Aabybro Efterskole
Aabybro Skole
Aabæk Efterskole
Aakjærskolen
Aalborg City Gymnasium
Aalborg Friskole
Aalborg Handelsskole
Aalborg Handelsskole
Aalborg Handelsskole
Aalborg Handelsskole
Aalborg Handelsskole
Aalborg Katedralskole
Aalborg Produktionsskole
Aalborg Sportshøjskole
Aalborg Tekniske Gymnasium
Aalborg Ungdomsskole
Aalborg Universitet
Aalborg Universitet
Aalborg Universitet Esbjerg
Aalborg Universitet København
Aalborghus Gymnasium
Aalbæk Skole
Aale Hjortsvang Skole
Aalestrup Naturefterskole
Aalestrup Skole
Aalykkeskolen
Aarhus Business College
Aarhus Business College - EUX Business, EUD Business og EUD10
Aarhus Handelsgymnasium i Risskov, Aarhus Business College
Aarhus Handelsgymnasium i Viby, Aarhus Business College
Aarhus HF & VUC
Aarhus Katedralskole
Aarhus Kommune
Aarhus Maskinmesterskole
AARHUS TECH
AARHUS TECH, Aarhus Gymnasium
AARHUS TECH, Campus Højvangen
AARHUS TECH, Tek. Gymnasium Chr. Bjerg
AARHUS TECH, Teknisk Gymnasium Viby
Aarhus Universitet
Aarhus Universitet
Aarhus Universitet i Emdrup
Aarhus Universitet i Herning
Aarhus Universitet, Business and Social Sciences
Aarhus Universitet, Institut for Odontologi og Oral Sundhed (tidl. SKT)
Aars Skole
Aarupskolen
Abildgårdskolen
Absalons Skole
Absalonskolen
Absalonskolen -ny
Åby Skole
Åbybro Friskole
Actionefterskolen
Ådalens Privatskole
Ådalens Skole
Ådalens Skole, afd. Nord
Ådalens Skole, afd. Syd
Ådalskolen
Ådalskolen
Ådalskolen
Ådalskolen, Centerklasserne
Ådalskolen, Fangel Friskole
Ådalsskolen
Ådalsskolen
Adashøj
Administrationsbachelor i Esbjerg
Administrationsuddannelserne, Københavns Professionshøjskole
Ådum Børneunivers
Adventure Efterskolen Sønderjylland Skelde
Aeropole Denmark ApS
Afd. for Skoler & Uddannelse
Afdeling Bårse
Afdeling Tjæreborg
AFUKs Produktionsskole
AFUK´s daghøjskole
Ågård Efterskole
Agedrup Skole
Agerbæk Skole
Agerskov Kristne Friskole
Agerskov Skole
Agerskov Ungdomsskole
Agersted Skole
Agersø Skole
Ågerup Skole
Agroskolen Hammerum
Ahi International School
Ahlmann-Skolen
Åhusets interne skole
Akademiet - Københavns Akademi for Musik, Dans og teater
Akademisk Studenterkursus
Aktivet
Al Hikma Skolen
Al Quds Skole
Al-Hilal Skolen
Al-Huda Skolen
Al-Irchad Skolen
Al-Salahiyah Skolen
Al-Salam Skolen
Albertslund Gymnasium & HF
Albertslund Kommune - Skoler & Uddannelse
Albertslund Lille Skole
Albertslund Ungecenter
Albertslund Ungecenter
Ålestrup Realskole
Ålholm Skole
Alkestrup Skolen
Alkjærskolen
Aller Friskole
Allerslev Skole
Allerød Gymnasium
Allerød Kommune
Allerød Ungdomsskole
Alléskolen
Allindelille Friskole
Allindelille Skole
Allingåbroskolen
Alme Kristne Friskole
Alminde-Viuf Fællesskole
Alrunens interne skole
Alslev Skole
Alssund Børne- og Ungdomscenter
Alssundgymnasiet Sønderborg
Alt i et-Skolen, Klinkby
Altingets Skole
Åløkkeskolen
Amager Fælled Skole
Amager Lille Skole
Amager Privatskole
Amagers International School
Amagerskolen
Åmoseskolen
AMU Hoverdal
AMU JUUL
AMU Nordjylland
AMU Nordjylland, Brovst
AMU SYD
AMU SYD
AMU SYD, Ribe
AMU-Fyn
AMU-Vest
AMU-Vest, Esbjerg
Andkær Skole
Andreasskolen
Andst Børne- og Skolecenter
Anholt Skole
Ankermedets Skole
Anna Trolles Skole
Ans Skole
Ansager Skole
Ansgarskolen Vaderhav
Anstalten ved Herstedvester, Skolen
Antvorskov Skole
AOF Aalborg Daghøjskole
AOF Ballerup
AOF Bornholm
AOF Center Hovedstaden
AOF Center Midtjylland
AOF Center Midtjylland
AOF Center Midtjylland, Horsens afdeling
AOF Center Odense
AOF Center Sjælland Syd
AOF Daghøjskolen i Hvidovre
AOF Daghøjskolen Randers
AOF Dronninglund Daghøjskole
AOF Gentofte, Gladsaxe, Lyngby-Taarbæk
AOF Greve
AOF Guldborgsund
AOF Herning
AOF Hvidovre
AOF Job & Uddannelse Gladsaxe - Lyngby - Gentofte
AOF Job og Uddannelse
AOF Kursuscenter - Morsø Daghøjskole
AOF MIDT
AOF MIDT Favrskov
AOF Nord - Frederikshavn Sprogcenter
AOF Nord i Aalborg
AOF Nordsjælland
AOF Odense & Nordfyn
AOF Randers
AOF Randers - Djursland
AOF Roskilde
AOF Silkeborg-Viborg Aftenskole
AOF Sjælland Nord
AOF Sprogcenter Aabenraa/Tønder
AOF Sprogcenter Vestegnen
AOF SYD
AOF Sydfyn Sprogcenter
AOF Vejle-Fredericia
AOF Vestegnens Daghøjskoler
AOF Vesthimmerland
AOF Øst
AOF Østfyn
AOF Østsjælland
AOF/Aalborg Aftenskole
Appenæs Friskole
Arbejdsmarkedscenter Socialfaglig
Årby Skole
Arden Skole
Arenaskolen
Århus Akademi
Århus Efterskole - Ungehjem.dk
Århus Friskole
Århus Kunstakademi
Århus Købmandsskole
Århus Købmandsskole, Handelsgymnasiet
Århus Privatskole
Århus Produktionsskole
Århus Statsgymnasium
Arildsgård
Arkitektskolen Aarhus
Arnborg Skole
Årre Børnecenter
Arresø Skole
Arresø Skole, Kregme
Arresø Skole, Magleblik
Arrild Privatskole
As Friskole & Naturbørnehave
Asaa Skole
Asferg Skole
Asgård Skole
Asgårdsskolen
Askov Højskole og Efterskole
Askov Højskole og Efterskole
Askov-Malt Skole
Asmildkloster Landbrugsskole
Assens Kommune
Assens Skole
Assens Ungdomsskole, hovedafdelingen i Glamsbjerg
Assensskolen
Assentoftskolen
Astrup Friskole
Astrup Skole
Astrup undervisningssted
ASV Horsens
Asylskolen i Magleby
Atheneskolen - skolen for børn med særlige forudsætninger
Attekærgård Heldagsskole
Augustenborg Skole
Aulum Byskole
Aulum Kristne Friskole
Auning Skole
Auraskolen - afd. Bryndum
Aurehøj gymnasium
Autisme Center Vestsjælland
Avedøre Skole
Baggesenskolen
Bagsværd Friskole (Hanna-Skolen)
Bagsværd Kostskole og Gymnasium
Bagsværd Kostskole og Gymnasium
Bagsværd Skole
Bagterpskolen
Bakkegården
Bakkegårdsskolen
Bakkegårdsskolen
Bakkehusene
Bakkelandets Friskole
Bakkensbro Skole
Bakkeskolen
Bakkeskolen
Bakkeskolen
Bakkeskolen
Bakkeskolen
Bakkevejens Skole
Balle Friskole, Balle Musik- og Idrætsefterskole
Balle Friskole, Balle Musik- og Idrætsefterskole
Ballerup Ny Skole
Ballerup Sprogcenter
Ballerup Ungdomsskole
Balleskolen
Balletskolen
Balsmoseskolen
Baltorpskolen
Bandagistuddannelsen i Horsens - VIA University College
Bangholm intern Erhvrvsskole
Bangsbostrand Skole
Bankagerskolen
Båring Skole
Barrit Skole
BASE 4000, Roskilde Produktionsskole
Base Camp
Basen - Dagbehandling og STU
Baunegård Skole
Baunehøj Efterskole
Baunehøjskolen
Bavnebakkeskolen
Bavnehøj Skole
Bavnehøj Skole
Bavnehøjskolen
Bavneskolen
Beder Skole
Bedsted Skole
Behandlingshjemmet Bøgholt
Behandlingshjemmet Dalgården
Behandlingshjemmet Donekrogen
Behandlingshjemmet Elvergårdens Skole
Behandlingshjemmet Himmelbjerggården
Behandlingshjemmet Landerupgaard
Behandlingshjemmet Magnoliegaarden
Behandlingshjemmet Nebs Møllegård
Behandlingshjemmet Solbjerg
Behandlingshjemmet Stutgaarden
Behandlingshjemmet Sølager
Behandlingshjemmet Sølyst
Behandlingsstedet Bjerget
Behandlingsstedet Holbrogaard
Bellahøj Skole
Benløse Skole
Beredskabsstyrelsens Uddannelser
Bernadotteskolen
Bernstorffsminde Efterskole
Bieringhus Efterskole
Biersted Skole
Billesborgskolen
Billeshave Efterskole
Billum Skole
Billums Privatskole
Billund Air Center A/S
Billund Komm. Ungdomsskole
Billund Skolen
BillundSkolen
Bindernæs Efterskole
Bindslev undervisningssted
Bioanalytikeruddannelsen i Aarhus - VIA UC
Bioanalytikeruddannelsen i Esbjerg
Bioanalytikeruddannelsen i Odense
Bioanalytikeruddannelsen Metropol
Birkelundskolen
Birkerød Gymnasium HF, IB & Kostskole
Birkerød Privatskole
Birkerød Skole
Birkerød Skole
Birkhovedskolen
Bislev Skole
Bistrupskolen
Bjedstrup Skole
Bjergby Friskole
Bjergby Undervisningssted
Bjergesø Skolen
Bjerget Efterskole
Bjergmarkskolen - ny
Bjergsnæs Efterskole
Bjerre Gymnastik- og Idrætsefterskole Akademiet
Bjerregrav Friskole
Bjerregrav Skole
Bjerringbro Gymnasium
Bjørnehøjskolen
Bjørns Internationale Skole
Blåbjerg Friskole
Blåbjerggårdskolen
Blåbjergskolen
Blågård Skole
Blåhøj Skole
Blåkilde Efterskole
Blåvandshuk Skole
Blenstrup Skole
Blenstrup/Bælum skole
Blicherskolen
Blidstrup Efterskole
Blindes Oplysningsforbund Region Nord
Blistrup Skole
Blovstrød Skole
Blære Skole
Bobjergskolen
Boddum-Ydby Friskole og Børnehus
Boesagerskolen
Boeslunde Skole
Bogense Heldagsskole
Bogense Skole
Bogense Skole, Afdeling Kongslund
Bogø Kostskole
Boholmskolen
Bolderslev Skole
Boldesager Skole
Bonnet Friskole
Borbjerg Skole
Bording Skole
Bordings Friskole
Borgerskolen
Bork Havn Efterskole
Bork Skole
Bornholms Efterskole
Bornholms Erhvervsskole
Bornholms Erhvervsskole, Sprogskolen
Bornholms Frie Idrætsskole
Bornholms Højskole
Bornholms Regionskommune
Bornholms Sundheds- og Sygeplejeskole
Bornholms Ungdomsskole
BornPro, Bornholms Produktionsskole
Borremose Efterskole
Borris Skole
Borup Privatskole
Borup Ris Skolen
Borup Skole
Borupgaard Gymnasium
Borupgårdskolen
Bovirke Skolen og Bovirke Heldagsskole
Brahesholm Projektet
Brahesminde Skole, afd. Horne
Brahetrolleborg Skole
Bramdrup Skole
Bramming Gymnastik- og Idrætsefterskole
Bramsnæsvigskolen
Brandbjerg Højskole
Brande Højskole
Branderup Friskole
Brårup Skole
Bråskovgård Efterskole
Brattingsborgskolen SDI
Bredagerskolen
Bredebro Filialskole
Bredsten Skole
Bredstrup-Pjedsted Fællesskole
Bregnehøj
Bregninge-Bjergsted Friskole
Brejning Efterskole
Brejninggaard Efterskole
Bremdal Skole
Brenderup Folkehøjskole
Brenderup og Omegns Realskole
Breum Skole
Broager Skole
Broby Fri- og Efterskole
Broby Fri- og Efterskole
Brobyskolen
Brorsonskolen
Broskolen
Broskolen
Brovandeskolen, Den Lille Skole i Skagen
Brovst Skole
Brunmosegård
Bryggergårdens Skole
Brylle Skole
Bryrup Skole
Brædstrup Skole
Brændgårdskolen
Brændkjærskolen
Brændstrup Kristne Friskole
Brøderup Ungdomsskole
Brøndagerskolen, Helhedstilbudet
Brøndby Gymnasium
Brøndby Idrætsefterskole
Brøndby Kommunale Ungdomsskole
Brøndby Kommune
Brøndby Strand Skole
Brøndbyvester Skole
Brøndbyvester Skole
Brøndbyøster Skole
Brønderslev Gymnasium og HF
Brønderslev Heldagsskole
Brøns Rejsby Friskole
Brønshøj Skole
Brøruphus Efterskole
Brørupskolen
Buddinge Skole
Buerup Skole
Bugtskolen
Business College Syd
Business College Syd
Buskelundskolen
Busses Skole
Byens Skole
Bygholm Landbrugsskole
Bygningskonstruktørudd. og CFU, Halmstadgade 2
Bygningskonstruktøruddannelsen i Holstebro, Valdemar P
Byhaveskolen
Byhøjskolen
Bylderup Skole
Bylderup-Bov Kristne Friskole
Bymarkskolen
Byplanvejens Skole
Byskolen
Byskolen Helsingør Distrikt
Byskovskolen
Byvangskolen
Bækgårdsskolen
Bækholmskolen
Bække Skole
Bækkegårdsskolen
Bøgballe Friskole
Bøgebjergskolen
Bøgeskolen
Bøgeskov Skole
Bøgeskovskolen
Bøgevangskolen, Vejle Husholdningsskole
Børkop Højskole
Børn- og Unge Rådgivningen
Børne og Unge Centret Vejle Fjord
Børne U.N.I
Børne- og Familiecentret
Børne- og Familiecentret
Børne- og Familiecentret
Børne- og Familiehuset
Børne- og familierådgivningen
Børne- og familieteamet
Børne- og Ungeforvaltningen
Børne- og Ungepsykologerne (PPR)
BørneCenter Bornholm/Pædagogisk Psykologisk Rådgivning
Børnenes Friskole
Børneservice
Børneskolen Bifrost
Børneskolen på Filadelfia
Bøvling Friskole
Bøvling Idrætsefterskole
C. la Cours Skole
Campus 10
Campus Bornholm
Campus Bornholm
Campus Vejle
Campus Vejle
Campusskolen
Carl Nielsen-Skolen
Carolineskolen
Castberggård
CBSI Sprogcenter
CELF - Center for erhv.rettede udd. Lolland-Falster
CELF Maribo
CELF Nakskov
CELF, Maribo
CELF, Nyk F, Landbrugsafdeling
CELF, Nykøbing F, Merkantil afd.
CELF, Nykøbing F, Teknisk afd.
Center Air Pilot Academy
Center for Beskæftigelse, Sprog og Integration
Center for Børn og Forebyggelse
Center for Børne- og Ungerådgivning
Center for dansk og integration
Center for det Maritime Sundhedsvæsen
Center for Erhvervspædagogik (Vest)
Center for Familie
Center for Hjælpemidler og Kommunikation
Center for Kommunikation
Center for Kommunikation og Hjælpemidler
Center for Kommunikation og Undervisning, Himmerland
Center for Kompetenceudvikling og Undervisning, Vendsyssel
Center for Psykologi og Pædagogik
Center for Pædagogisk Psykologisk Rådgivning
Center for Rehabilitering og Specialrådgivning
Center for Rehabilitering og Specialrådgivning
Center for Skole og Dagtilbud
Center for Skoler, Institutioner og Kultur
Center for Specialundervisning
Center for specialundervisning (CSU Holbæk)
Center for Specialundervisning for Voksne
Center for Syn og Hjælpemidler Århus
Center for Tegnsprog - Tolkeuddannelsen, Aarhus
Center for Tegnsprog-Tolkeuddannelsen - UCC
Center for Uddannelse
Center for Uddannelse, Næstved Kommune
Center for Undervisningsmidler i UCL
Center for Undervisningsmidler i UCL
Center for Undervisningsmidler, Aabenraa
Center for Undervisningsmidler, Afd. Nordsjælland
Center for undervisningsmidler, Ålborg
Center for Undervisningsmidler, Bornholm
Center for Undervisningsmidler, Esbjerg
Center for Undervisningsmidler, Glostrup
Center for Undervisningsmidler, Kbh N.
Center for Undervisningsmidler, University College Sjælland
Center-10, Århus High School
Centerafdelingen for tale og sprog
CFU Sjælland, Informationssamlingen/Roskilde
CFU Sjælland, Udlånssamlingen Sorø
Charlotteskolen
Charlotteskolen
Christiansfeld Skole
Christianshavns Døttreskole
Christianshavns Gymnasium
Christianshavns Skole
Christianskolen
Christiansmindeskolen
Christiansø
Christiansø Skole
Christinelystskolen
Cidesco Kosmetolog skolen
CKU Skive/ Viborg
CLAVIS sprog & kompetence
CLAVIS sprog & kompetence
COK - Center for Offentlig Kompetenceudvikling
COK - Fyn
COK - Hovedstadsområdet
COK - Nordjylland
COK - Sjælland
COK - Sydjylland
COK - Østjylland
College360
Concura Skolen
Conzept Erhvers skole
Copenhagen AirTaxi A/S
Copenhagen Euro School
Copenhagen International School
Copenhagen International School
CPH - Uddannelsescenter København Vest
CPH WEST hhx, Handelsgymnasiet i Ballerup
CPH WEST, Ishøj Gymnasium (stx)
CPH WEST, Erhvervsuddannelse Ballerup
CPH WEST, Erhvervsuddannelse Ishøj
CPH WEST, Erhvervsuddannelse Taastrup
CPH WEST, Frisørskolen
CPH WEST, hhx Ishøj
Cphbusiness Blågårdsgade
Cphbusiness Hillerød | Laborantskolen
Cramers Køreskole ApS
CSU Egedammen
CSU-Kalundborg
CSU-Slagelse
CSV Århus
CSV Odense - Vestfyn - Brangstrup
CSV Randers
CSV Sydfyn
CSV Vejle (Center for Specialundervisning for Voksne Vejle)
CSV-Esbjerg, Center for Specialundervisning for Voksne
DAC-uddannelsen
Dagbehandling Unge, Vissegård
Dagbehandlingsskolen Fyrtaarnet
Dagbehandlingsskolen Kejserdal
Dagbehandlingstilbuddet Bonderuphus
Dagbehandlingstilbuddet Skovsund
Dagbehandlingstilbuddet Strandgården
Dagbehandlingstilbudet - Skolen på Reersø
Daghøjskolen Fokus
Daghøjskolen for indvandrerkvinder
Daghøjskolen Gimle, Aarhus
Daghøjskolen i Centrum
Daghøjskolen Sydvestjylland
Daghøjskolen Vera
Dagmarskolen
Dagnæsskolen
Dagskolen Nordjylland
Dagskolen Bustrup Hovedgaard
Dagskolen i Karleby
Dagskolen Norddal
Dagskolen på Filadelfia
Dagskolen Startskuddet
Dagskolen Ternen
Dagskolen VIKASKU
Dagtilbud Bådgruppen
Dalby Skole
Dalgasskolen
Dalmose Skole
Dalum Landbrugsskole
Dalum Landbrugsskole
Dalum Landbrugsskole, Afd. Dalum
Dalum Ungdomsskole
Dalumskolen
Damagerskolen
Damhavens Skole
Danehofskolen
Danes Worldwide
Danfly Aviation
Danhostel Faxe
Danish Aviation College A/S
Danmarks Medie- og Journalisthøjskole
Danmarks Medie- og Journalisthøjskole
Danmarks Medie- og Journalisthøjskole
Danmarks Tekniske Universitet
Danmarksgades Skole
Dannevirkeskolen
Dansborgskolen
Dansk Brand og sikringsteknisk Institut (NUSA)
Dansk Brand- og sikringsteknisk Institut
Dansk Brand- og sikringsteknisk Institut
Dansk Elite Smiley
Dansk Kørelæreskole
Danske Artilleriregiment (DAR)
Darum Skole
Dåstrup Skole
Daugård Skole
Davidskolen
De unges Hus
Dejbjerglund Efterskole
DEKRA AMu Center Fyn ApS
DEKRA AMU Center Hovedstaden A/S
DEKRA AMU Center Midtjylland ApS
DEKRA AMU Center Nordjylland A/S
DEKRA AMU Center Nordsjælland ApS
DEKRA AMU Center Sjælland A/S
DEKRA AMU Center Sydjylland A/S
Den Classenske Legatskole
Den dansk-franske skole af 2010
Den danske Design- og Håndværksefterskole
Den Danske Filmskole
Den Danske Skole
Den Europæiske Filmhøjskole
Den fri Hestehaveskole
Den Frie Lærerskole
Den Gamle Smedje
Den Gule Flyver
Den internationale Efterskole i Boserup
Den Internationale Højskole
Den Internationale Skole i Helsingør
Den Interne Skole
Den Interne Skole
Den interne skole Damkjærgård
Den interne skole på Haugårdhus
Den jydske Haandværkerskole
Den Kommunale Specialskole
Den Kristne Friskole i Holstebro
Den Lille Skole
Den Lille Skole i København
Den Lokale Behandlingsskole
Den Maritime Base
Den mobile skole
Den moderne kulturelle skole
Den Rytmiske Efterskole i Baaring
Den Rytmiske Højskole
Den selvejende institution Fonden Nørre Vesterskov
Den Skandinaviske Designhøjskole
Den Stråtækte, Fonden Hjørnegården
Den Tyske Efterskole Tinglev
Den Visionære Skole
Den Økologiske Produktionsskole
Design- & Idrætsefterskolen Skamling
Designskolen Kolding
Det Blå Gymnasium Tønder & Tønder Handelsskole
Det Danske Musicalakademi
Det frie Gymnasium
Det frie Gymnasiums Grundskole
Det Fynske Kunstakademi
Det Informationsvidenskabelige Akademi
Det Informationsvidenskabelige Akademi (Danmarks Biblioteksskole)
Det Informationsvidenskabelige Akademi (Danmarks Biblioteksskole)
Det Jyske Kunstakademi
Det Jyske Musikkonservatorium
Det Jyske Musikkonservatorium Aarhus
Det Kgl. Danske Musikkonservatorium
Det Kgl. Vajsenhus
Det Kongelige Danske Kunstakademi - Billedkunst
Det Kongelige Teaters Balletskole I Odense
Det Kristne Gymnasium
Det Natur- og Biovidenskabelige Fakultet, Københavns Universitet
Det Nødvendige Seminarium
Det socialpædagogiske heldagstilbud Maarum Skole
Det socialpædagogiske opholdssted Føniks
Det Socialpædagogiske Opholdssted Æblegården
Deutsche Privatschule Apenrade
Deutsche Privatschule Feldstedt
Deutsche Schule Buhrkall
Deutsche Schule Hadersleben
Deutsche Schule Lügumkloster
Deutsche Schule Osterhoist
Deutsche Schule Pattburg
Deutsche Schule Rapstedt
Deutsche Schule Rothenkrug
Deutsche Schule Sonderburg
Deutsche Schule Tingleff
Deutsches Gymnasium Für Nordschleswig
DHO-specialundervisning, v/Jens Henriksson
DIA Privatskole
Diabetikerhjemmet Solglimt
Diakonhøjskolen
Diakonhøjskolen, Social- og Sundhedsudd.
Direktoratet for Kriminalforsorgen, VUC
Distrikt Øst
Distriktsskole Stenløse, afd. Lærkeskolen
Distriktsskolen
Distriktsskolen Øst - Blæsenborgafdelingen
Distriktsskolen Øst - Centerafdeling
Djursland Lilleskole
Djurslands Efterskole
Djurslands Folkehøjskole, Råmosegaard
Djurslandsskolen
DOF - Specialundervisningen, Hundested Aftenskole
DOF Helsingør Aftenskole
DOF Næstved Aftenskole
Dragør Kommune
Dragør Skole
Dragør Skole Syd
Dragør Ungdomsskole
Dreslette Skole
Dronning Dorothea Skolen
Dronninggårdskolen
Dronninglund Efterskole
Dronninglund Friskole
Dronninglund Gymnasium
Dronninglund Skole
Drop in
Drosthuset Dyssegården
Druestrup Friskole
DSB Kompetanceudvikling
Dueholmskolen
Durup Skole
Dybbøl Efterskole
Dybbøl-Skolen
Dybdalskolen
Dybkær Specialskole
Dybkærskolen
Dyhrs Skole
Dyssegårdsskolen
Dyvekeskolen
Døgncentret for Børn & Familier Rishøj
Døgninstitutionen Koglen
Døgninstitutionen Sønderbro
EA Copenhagen Business, København Nord
EA Copenhagen Business, Laborantskolen Nordsjælland
EA Dania - Hobro
EA Dania, Bygholm
EA Dania, Randers (Vester Alle)
EA Dania, Silkeborg (Kejlstrupvej)
EA Dania, Skanderborg
EA Dania, Skive (Kongsvingervej)
EA Kolding, IBA
EA Kolding, Noma
Ebberup Skole
Ebeltoft Daghøjskole
Eckersberg Børneunivers
EFA-Syd Produktionshøjskolen
Efterskolen Alterna
Efterskolen Ådalen
Efterskolen DUI Leg og Virke Bisnapgård
Efterskolen Flyvesandet
Efterskolen for Scenekunst
Efterskolen Frydensberg
Efterskolen Helle
Efterskolen Kildevæld
Efterskolen Smededal
Efterskolen Solbakken
Efterskolen Solgården
Efterskolen Strand på Danebod
Efterskolen ved Nyborg
Efterskolen Øresund
Efterskolen Østergård
Egå Produktionshøjskole
Egå Ungdomshøjskole
Egaa Gymnasium
Egebakken
Egebakkeskolen
Egebjerg Friskole
Egebjergskolen
Egebjergskolen
Egebæk-Hviding skole Vadehav
Egebækskolen
Egedal Gymnasium & HF
Egedal Kommune
Egekratskolen
Egelundskolen
Egely, afd. Stavnbogård
Egense Friskole
Egernsund Skole
Egeskolen
Egeskovskolen
Eggeslevmagle Skole
Egholmskolen
Egholt
Egmont Højskolen
Egtved Skole
Egumvejens Skole
Eisbjerghus Internationale Efterskole
Ejby Skole
Ejby Skole
Ejbyhus
Ejer Bavnehøjskolen
Ejerslykkeskolen
Ejsing Friskole
Ejsing Skole og børnehus
Ejstrupholm Skole
Elbæk Efterskole
Elev Skole
Elise Smiths Skole
Elkjærskolen
Ellebjerg Skole
Ellebækskolen
Ellebækskolen
Ellekildeskolen
Ellekærskolen
Ellemarkskolen
Elleslettegård
Elleslettegård
Ellidshøj Skole
Elling Skole
Elsesminde, Odense Produktionsskole
Elsted Skole
Eltang Skole og Børnehave
Emmerske Efterskole
Empata – Center for Læring og Æstetik
Endelave Skole
Endrupskolen
Engbjergskolen
Engdalskolen
Engelsborgskolen
Engelsholm Højskole
Engesvang Skole
Enggårdskolen
Enghavegård Skole
Enghaveskolen
Enghaveskolen - Fåborg Friskole
Engholmskolen
Engholt
Enghøjskolen
Englegårdskolen
Englystskolen
Engskolen
Engskovskolen
Engstrandskolen
Engum Skole
Ergoterapeutuddannelsen i Aalborg
Ergoterapeutuddannelsen i Esbjerg
Ergoterapeutuddannelsen i Holstebro, VIA UC
Ergoterapeutuddannelsen i Odense
Ergoterapeutuddannelsen KP
Erhvervakademi MidtVest, Herning
Erhvervsakademi Dania, Skive (Arvikavej)
Erhvervsakademi Aarhus
Erhvervsakademi Aarhus, Hasselager Alle 8
Erhvervsakademi Aarhus, Sønderhøj
Erhvervsakademi Aarhus, Tretommervej
Erhvervsakademi Dania
Erhvervsakademi Dania, Grenaa
Erhvervsakademi Dania, Hadsten
Erhvervsakademi Dania, Horsens
Erhvervsakademi Dania, Randers
Erhvervsakademi Dania, Silkeborg (Bredhøjvej)
Erhvervsakademi Dania, Viborg (Prinsens Alle)
Erhvervsakademi Kolding
Erhvervsakademi MidtVest
Erhvervsakademi MidtVest, Holstebro
Erhvervsakademi Sjælland
Erhvervsakademi Sjælland, Campus Køge
Erhvervsakademi Sjælland, Campus Nykøbing F
Erhvervsakademi Sjælland, Campus Roskilde
Erhvervsakademi Sjælland, Campus Slagelse
Erhvervsakademi SydVest
Erhvervsakademi SydVest, Esbjerg (Sp. Kirkevej)
Erhvervsakademi SydVest, Sønderborg (Ørstedsgade)
Erhvervsakademiet Copenhagen Business Academy
Erhvervsakademiet København Nord
Erhvervsakademiet København Nord
Erhvervsakademiet Lillebælt
Erhvervsakademiet Lillebælt
Erhvervsakademiet Lillebælt, Landbrugsvej 55
Erhvervsakademiet Lillebælt, Landbrugsvej 65
Erhvervsakademiet Lillebælt, Munke Mose Allé 9
Erhvervsakademiet Lillebælt, Munkebjergvej 130
Erhvervsakademiet Nordsjælland
Erhvervsgrunduddannelsen i Århus
Erhvervsgymnasiet Grindsted
ERHVERVSSKOLEN AF 2011 ApS
Erhvervsskolen Nordsjælland
Erhvervsskolen Nordsjælland - Frederiksværk
Erhvervsskolen Nordsjælland - Hundested
Erhvervsskolen Nordsjælland - Kokkeskolen
Erhvervsskolen Nordsjælland, Frederikssund, Elsenbakken
Erhvervsskolen Nordsjælland, Helsingør, Sdr. Strandvej
Erhvervsskolen Nordsjælland, Hillerød, Carlsbergvej
Erhvervsskolen Nordsjælland, Skolegade
Erhvervsskolerne Aars
Erhvervsskolerne Aars
Erhvervsskolerne Aars
Erhvervssprog og it-baseret markedskommunikation
Eriksminde Efterskole
Ernæring og Sundhedsuddannelsen i Aarhus - VIA UC
Ernæring og sundhedsuddannelsen i Haderslev
Erritsø Centralskole
Erritsø Fællesskole
Erslev Skole
Ertodeto på Jacob Michaelsens Minde
Esajasskolen
Esbjerg Centralsygehus Skolestuen 640
Esbjerg Gymnasium
Esbjerg Højskole
Esbjerg International School
Esbjerg Kommune
Esbjerg Produktionsskole
Esbjerg Realskole
Esbjerg Ungdomsskole
Eskilstrup Børne- og Skolefællesskab
Espe Skole & Børnehave
Espergærde Gymnasium og HF
Espergærdeskolen, Distrikt Espergærde
Esrum Kostskole
EUC Lillebælt
EUC Nord
EUC Nord
EUC Nord
EUC Nord
EUC Nord
EUC Nord
EUC Nord, sprogcentret
EUC Nordvest
EUC Nordvest
EUC Nordvest
EUC Nordvest
EUC Nordvest - Fjerritslev
EUC Nordvest - Morsø Landbrugsskole
EUC Nordvestsjælland
EUC Nordvestsjælland
EUC Nordvestsjælland (Processkolen)
EUC Sjælland
EUC Sjælland
EUC Sjælland, Haslev afdeling
EUC Sjælland, Køge Afdeling
EUC Sjælland, Næstved
EUC Syd
EUC Syd
EUC Syd
EUC Syd
EUC Vest
EUD/EUX Odder
Faaborg Gymnasium
Faaborg Sundskole
Faaborg-Midtfyn Kommune
Faaborg-Midtfyn Produktionsskole
Faaborg-Midtfyn Ungdomsskole
Faaborgegnens Efterskole
Fabrikken - Produktionsskolen i Tårnby
FACET
Fakultet for Militærpsykologi, Ledelse og Pædagogik
Falkenborgskolen
Falkonergårdens Gymnasium og HF-Kursus
Falster Efterskole
Falsters Lilleskole
Familiecenter Løvdal
Familieinstitutionen Topshøj
Familiekurserne i København
Fanefjordskolen
Fanø Efterskole
Fanø Skole
Fanø Skole
Fanø Ungdomsskole
Fårevejle Fri- og Efterskole
Fårevejle Fri- og Efterskole
Farmakonomskolen
Farmen Dagskole
Farstrup Skole
Farsø Efterskole, Eftersk. ved Risgårde Bredning
Farsø Skole
Fårup Skole og Børneby
Fårupgård skole
Fårvang Skole
Fashion Design Akademiet
Faster Skole
Favrskov Gymnasium
Favrskov Kommune
Favrskov Produktionsskole
Favrskov Ungdomsskole
Faxe Kommune
Faxe Ungdomsskole
Faxehus Efterskole
Feldballe Friskole
Feldborg Centralskole
Felsted Centralskole
Femmøller Efterskole
Fenskær Efterskole
Fensmarkskolen
Ferritslev Friskole
Ferslev Skole
Ferslev Skole
FGU Fyn Kerteminde
FGU Nord
FGU Syd- og Midtfyn
FGU Vestegnen - Hvidovre
FGU-Greve/Solrød
Filial Digeskolen
Filial Møgeltønder Skole
Filipskolen Ålborg
Filskov Friskole
Filskov Skole
Filstedvejens Skole
Finderup Efterskole
Finderuphøj Skole
Firhøjskolen
Firhøjskolen
Firkløverskolen
Fiskeriskolen
Fjaltring Friskole
Fjelsted Harndrup Skole
Fjelstervang Skole
Fjelsø Friskole
Fjerritslev Gymnasium
Fjerritslev Skole
Fjordbakkeskolen, Taulovafdelingen
Fjordlandsskolen
Fjordskolen
Fjordskolen
Fjordskolen
Fjordskolen - Byskoleafdelingen
Fjordskolen, Hedevang
Fjordskolen, Lysholm
Fjordskolen, Madeskovafdelingen
Fjordskolen/Dannelunde afdeling
Fjordvang Efterskole
Fjordvangskolen
Fladhøj Skole
Fladsåskolen
Flakkebjerg Efterskole
Flakkebjerg Skole
Flauenskjold Skole
Flemming Efterskole
Flyveskolen, Flyvestation Karup
Flyvevåbnets Førings- og Operationsstøtteskole
Flyvevåbnets Officersskole
Flønghuset
FO-Aarhus
Focus - uddannelse, job og udvikling
Fodterapeutskolen
FOF Århus
FOF Herning
FOF København
FOF København
FOF København
FOF Odense
FOF Randers
FOF ved Køge Bugt
FOF Vendsyssel
FOFs kompenserende specialunderv. for Voksne
Fole Friskole
Fonden Center for Autisme
Fonden Den danske Diakonissestiftelse Social- og Sundhedsuddannelsernen
Fonden Gimle
Fonden Kildegård-Thy
Fonden Koloni
Fonden Nørgaard
Fonden Odamsgårds uddannelsesafdeling
Fonden Opholdsstedet Lindely
Fonden Porten
Fonden Skovly
Fonden Skrøbelev
Fonden socialpædagogisk træning og dagbehandlingstilbud for Børn og Unge
Fonden Sparta interne skole
Fonden Valdemarhus
Fonden Ørnehøj
Fonden Ørting
Fonden Østerly
Forberedelsesskolen
Forceskolen
Forfatterskolen
Forlev Friskole
Forsikringsakademiet A/S
Forsvarets Center for Digital Forvaltning og Uddannelse
Forsvarskommandoen, JUR
Forældreskolen i Aarhus
Fourfeldtskolen
Fredensborg Ungdomsskole
Fredensborg Skole
Fredericia Friskole
Fredericia Gymnasium
Fredericia Idrætsdaghøjskole
Fredericia Kommune
Fredericia Maskinmesterskole
Fredericia Produktionsskole
Fredericia Realskole
Fredericia Ungdomsskole
Fredericiaskolen
Frederik Barfods Skole
Frederiks Skole
Frederiksberg Friskole
Frederiksberg Gymnasium
Frederiksberg HF-Kursus
Frederiksberg Kommune
Frederiksberg Privatskole
Frederiksberg Skole
Frederiksberg VUC & STX
Frederiksborg Byskole
Frederiksborg Gymnasium og HF
Frederiksgård Skole
Frederikshavn Gymnasium og HF-Kursus
Frederikshavn Handelsskole
Frederikshavn Kommunes Ungdomsskole
Frederikshavn Produktionsskole
Frederiksodde Skole
Frederikssund Gymnasium
Frederikssund Handelsgymnasium og Handelsskole U/NORD
Frederikssund Kommune
Frederikssund Private Realskole
Frederikssund Ungdomsskole
Frederiksværk Gymnasium og HF
Frederiksværk Skole
Frederiksværk skole, Enghave
Frederiksværk Skole, Vinderød
Fredes Farm ApS
Freds Skole
Freinet-Skolen
Freja Skolen - Rudolf Steiner Skolen på Midtsjælland
Frejaskolen
Frejlev Skole
Fremtidslinjen Køge
Frijsenborg Efterskole
Frijsendal Friskole
Frisholm Skole
Friskolen - Østerlund
Friskolen Helios
Friskolen i Bramming
Friskolen i Hinnerup
Friskolen i Jordløse
Friskolen i Lemming
Friskolen i Skive
Friskolen i Starreklinte
Friskolen i Starreklinte
Friskolen i Thorlund
Friskolen i Tvind
Friskolen i Viborg
Friskolen Orion
Friskolen på Skydebanegård
Friskolen Skallerup
Friskolen Ubby
Friskolen Øster Egesborg
Friskolen Østerlars
Fritids- og ungdomsskolen Horsensvej
Fritids- og ungdomsskole Grenåvej Vest
Fritids- og ungdomsskole Grenåvej Øst
Fritids- og ungdomsskole Oddervej
Fritids- og ungdomsskole Randersvej
Fritids- og ungdomsskole Toveshøj-Gellerup
Fritids- og ungdomsskole UmgiAarhus ØST
Fritids- og ungdomsskole Viborgvej
Frydenhøjskolen
Frydenstrandskolen
Fryndesholm skole
Frøbjerg-Orte Friskole
Frøslev Skole
Frøslev-Padborg Skole
Frøslevlejrens Efterskole
Frøstruphave Efterskole
Fugleviglund Produktionshøjskole
Fuglsanggårdsskolen
Funder-Kragelund Skole
Funder-Kragelund Skole
Furesø Kommune - Center for Dagtilbud og Skole
Furesø skolen
Furesø Ungdomsskole
Fursund Skole
Fussingø-egnens Friskole
Fyns HF
Fyns Privatskole
Fynslundskolen
Fysioterapeutuddannelsen i Aalborg
Fysioterapeutuddannelsen i Aarhus - VIA UC
Fysioterapeutuddannelsen i Esbjerg
Fysioterapeutuddannelsen i Holstebro - VIA UC
Fysioterapeutuddannelsen i Odense
Fysioterapeutuddannelsen KP
Fysioterapeutuddannelsen Københavns professionshøjskole
Fælleskolen Bredsten/Gadbjerg
Fællesrådgivningen for Børn og Unge
Fællesskabet Fanefjord Fond, Heldagssk. Tjørnen
Fællesskolen
Fællesskolen Andkær/Gauerslund Skole
Fællesskolen Bevtoft-Over Jerstal
Fællesskolen Favrdal-Fjelstrup
Fællesskolen Give/Givskud/Elkjær
Fællesskolen Hammelev-Sct. Severin
Fællesskolen HoptrupMarstrupVilstrup
Fællesskolen Nustrup-Sommersted
Fællesskolen Nørup/Vandel
Fællesskolen Starup-Øsby
Fænøsund Friskole
Førde-Schule Gravenstein
Føvling Skole
Gaarde Skole
Gadbjerg Skole
Gadehaveskolen
Gadstrup Skole
Galten Friskole
Galtrup Efterskole
Gamle Hjortespringskole
Gammel Hellerup Gymnasium
Gammelgaardskolen
Gandrup Skole
Ganløse Skole
Gårslev Skole
Gåsetårnskolen
Gåsetårnskolen Kastrup Afdelingen
Gasværksvejens Skole
Gauerslund skole
Gedebjerg Skole
Gedsted Skole
Gedved Skole
Geelsgårdskolen
Gefion Gymnasium
Gelsted Skole
Genner Skole
Gentofte HF
Gentofte Kommune
Gentofte Kommunes Ungdomsskole
Gentofte Skole
Gentofte Studenterkursus
Gerbrandskolen
Gerlev Idrætshøjskole
Gesten Centralskole
Gideonskolen
Giersings Realskole
Gilbjergskolen
Gilbjergskolen
Gildbroskolen
Gilleleje skole
Gimsing Skole
Ginnerupskolen, Ny-Kortegård
Gislev Friskole
Gislinge Skole
Gistrup Skole
Give Komm. Ungdomsskole
Give Skole
Give Uddannelsescenter
Give Uddannelsescenter
Give-Grindsted Uddannelsescenter
Givskud Centralskole
Gjellerupskolen
Gjerlev-Enslev Skole
Gjern Skole
Gjerndrup Friskole
Gjerrild Bønnerup Friskole
Gjessø Skole
Gjøl Skole
Gl Hasseris Skole
Gl Lindholm Skole
Gl Rye Skole
Gl. Højgaard
Glad Fagskole
Gladsaxe Gymnasium
Gladsaxe Kommune
Gladsaxe Kommunes Ungdomsskole
Gladsaxe Privatskole
Gladsaxe Skole
Glamsbjerg Efterskole
Glamsbjerg Fri- og Efterskole
Glamsbjergskolen
Glamsdalens Idrætsefterskole
Glejbjerg Børne- og Skolecenter
Glesborg Skole
Glim Skole
Glostrup Albertslund Produktionshøjskole
Glostrup Kommune
Glostrup skole
Glud Skole
Gludsted Friskole
Glyngøre Skole
Godhavn-Uddannelses- og Erhvervscenter.
Godthåbskolen
Gotvedskolen
Gram Efterskole
Gram Skole
Grantoftegaardskolen, Fonden Grantoftegaard
Gråsten Landbrugsskole
Gråsten Skole
Grauballe Skole
Gredstedbro Skole
Gregers Krabbe Friskolen
Grejs Friskole
Grejsdal Skole
Grejsdalens Efterskole
Grenaa Gymnasium
Grenaa Produktionsskole
Grenen-Glesborg
Grennessminde Birkerød
Greve Gymnasium
Greve Kommune
Greve Privatskole
Greve Udviklingscenter
Greve Ungdomsskole
Grevinge Centralskole
Gribskov Efterskole
Gribskov Gymnasium
Gribskov Lilleskole
Gribskovs 10. klasse
Grindsted Gymnasium & HF
Grindsted Landbrugsskole
Grindsted Privatskole
Grindsted Produktionshøjskole
Grindsted Skole
Grindsted Søndre Skole
Grindsted Vestre Skole
Grundtvigs Højskole Frederiksborg
Grunnetsgade Skole
Grupperne - en folkeskole med særlig profil
Grydemoseskolen
Grænseegnens Friskole
Græse Bakkebyskolen
Græsted Heldagsskole
Græsted Skole
Græsted Skole - ny
Grønbjerg Friskole
Grøndalsskolen
Grøndalsvængets Skole
Grønhøjskolen
Grønløkkeskolen
Grønnemose Skole
Grønnevang skole
Grønvangskolen
Gudenaadalens Efterskole
Gudenådalens Friskole og Fribørnehave
Gudenåskolen
Gudumholm Skole
Gug Skole
Guldberg Skole
Guldborgsund Ungdomsskole
Guldbæk Friskole
Gullestrup Skole
Gummerup Skole
Gungehusskolen
Gunslevholm Idrætsefterskole
Gyldenstenskolen
Gylling Efterskole
Gylling Skole
Gymnastikhøjskolen i Ollerup
Gyvelhøjskolen
Gærum Skole
Gødvad Efterskole
Gødvadskolen
Gøglerproduktionsskolen
Gørding Skole
Gørlev Idrætsefterskole
Gørlev Skole
Gørslev Skole
H. C. Andersen Skolen
Haagerup Gl. Skole
Haahrs Skole
Haarby Efterskole
Haastrup Friskole
Hadbjerg Skole
Haderslev Handelsskole
Haderslev Katedralskole
Haderslev Kommune, Pædagogik og Læring
Haderslev Kristne Friskole
Haderslev Produktionsskole
Haderslev Realskole
Haderslev Sprogcenter
Haderslev Ungdomsskole
Haderup Skole
Hadruplund
Hadsten Højskole
Hadsten Skole
Hadsund Produktionsskole
Hadsund Skole
Hadsundvejens Skole
Hald Ege Efterskole
Hald Ege Fri- og Efterskole
Hald Ege Skole
Hald-Kærby skole
Haldum-Hinnerup Skolen
Halgård Skole
Hals Skole
Halsnæs Heldagsskole
Halsnæs Kommune
Halsnæs Lilleskole
Halsnæs Unge- og Kulturcenter
Halstedhus Efterskole
Halvorsminde Efterskole og Fri Fagskole
Hammershøj Skole
Hammerum Fri- og Efterskole
Hammerum Friskole
Hammerum Herreds Idrætsdaghøjskole
Hammerum Skole
Hampelandskolen
Han Herreders Ungdomsskole
Hånbækskolen
Håndarbejdets Fremme - UCC
Handbjerghus Ungdomskostskole
Handelsgymnasiet JTP
Handelsgymnasiet Vestfyn
Handelshøjskolen i København
Handelsskolen i Randers
Håndværker-Skolehjemmet i København
Hanebjerg Skole
Hannæsskolen
Hans Rømer Skolen
Hans Rømer Skolen, Afdeling Aaker
Hans Rømer Skolen, Afdeling Mosaik
Hans Rømer Skolen, afdeling Vestermarie
HANSENBERG
Hanssted Skole
Hanstholm Friskole
Hanstholm Skole
Harboøre Skole
Hårby Skole
Hardsyssel Efterskole
Hareskov Skole
Hareskovens Lilleskole
Harløse Skole
Hårslev Efterskole
Harte Skole
Hårup Skole
Hashøjskolen
Hasle Skole
Haslev Idrætsefterskole
Haslev Privatskole
Hasseris Gymnasium
Hastrupskolen
Haubro Landsbyskole - Himmerlands Friskole
Havbakkeskolen
Havdrup Skole
Haverslev-Ravnkilde Skole
Haverslev-Ravnkilde Skole
Haverslev/Ravnkilde skole
Havmågen
Havnbjerg Skole
Havndal Skole
Havredal Gamle Skole
Havredal Praktiske Uddannelser
Havregården Lille-Kost og Dagskole
Havrehedskolen
Hay Skolen
Hedeboskolen
Hedegård Friskole
Hedegårdenes Skole
Hedegårdsskolen
Hedegårdsskolen
Hedehusene Skole
Hedelyskolen
Hedemølle Efterskole
Hedensted Kommune
Hedensted Skole
Hee Skole
Heibergskolen
Hejnsvig Skole
Heldagsinstitutionen Saltværksvej 58
Heldagsskolen
Heldagsskolen
Heldagsskolen Bråby
Heldagsskolen Fleemløse
Heldagsskolen Fuglsanggård
Heldagsskolen i Frederikshavn
Heldagsskolen i Houlbjerg
Heldagsskolen i Ringsted
Heldagsskolen Krumtappen ApS
Heldagsskolen Lindersvold
Heldagsskolen Lærkeskolen
Heldagsskolen Skovhuset
Heldagsskolen Stenagergård
Heldagsskolen Vallensved
Heldagsskolen Vejlby Skole
Heldagsskolen Yderby
Helgenæs Naturefterskole
Helhedstilbuddet ved Skovmoseskolen
Hellebjerg Idrætsefterskole
Hellebæk Friskole
Hellebækskolen
Hellerup Skole
Hellevad Skole
Hellum Skole
Helms Skole
Helsehjemmet Behandlingsinstitution
Helsinge Realskole
Helsingør Gymnasium
Helsingør Kommunale Ungdomsskole
Helsingør Lille Skole
Helsingør Privatskole
Helsingør Tekniske Skole - U/NORD
Heltidsundervisningen (HU) & Flexskolen
Hem Skole
Hendriksholm Skole
Henriette Hørlücks Skole
Herborg Friskole
Herfølge Privatskole
Herfølge Skole
Herlev Byskole
Herlev byskole
Herlev Gymnasium og HF
Herlev Kommunes Ungdomsskole
Herlev Privatskole
Herlufmagle Skole
Herlufsholm Skole
Herlufsholm Skole og Gods
Herning Friskole
Herning Gymnasium
Herning HF & VUC
Herning Kommune
Herningsholm Erhvervsskole
Herningsholm Erhvervsskole, HG Ikast
Herningsholm Erhvervsskole, HG Herning
Herningsholm Erhvervsskole, Teknisk erhvervsudd.
Herningsholm Gymnasium, HHX Herning
Herningsholm Gymnasium, HHX Ikast
Herningsholm Gymnasium, HTX
Herningsholmskolen
Herningvej Skole
Herrestrup Skole - og Videnscenter
Herskindskolen
Herslev Centralskole
Herstedlund Skole
Herstedvester Skole
Herstedøster Skole
Hestlund Efterskole
HF & VUC FYN
HF & VUC FYN Langeland
HF & VUC FYN Faaborg
HF & VUC FYN Glamsbjerg
HF & VUC FYN Middelfart
HF & VUC FYN Nyborg
HF & VUC FYN Odense
HF & VUC FYN Ringe
HF & VUC FYN Svendborg
HF & VUC FYN Søndersø
HF & VUC FYN Ærø
HF & VUC FYN, Ærø
HF & VUC Klar
HF & VUC København Syd, Amager afd.
HF & VUC København Syd, Hovedafd.
HF & VUC København Syd, Hvidovre afd.
HF & VUC Nordsjælland
HF & VUC Nordsjælland, Helsingør afdeling
HF & VUC Nordsjælland, Hillerød afd.
HF i Nørre Nissum - VIA UC
HF og VUC Fredericia
Hf og VUC Roskilde
Hf og VUC Roskilde, Roskilde afdelingen
HF&VUC Nord
HF&VUC Nord
HF&VUC NORD, Brønderslev
HF-Centret Efterslægten
HHX og HTX Campus Bornholm
High School for handel og service - just4web.cz (Prøve at skrive!)
Hillerslev Skole
Hillerød Handelsgymnasium og Handelsskole - U/NORD
Hillerød Kommune
Hillerød Lille Skole
Hillerød Privatskole
Hillerød Produktionsskole, Biavleren
Hillerød Tekniske Skole - U/NORD
Hillerød Ungdomscenter
Hillerød Vest Skolen
Hillerødgades Skole
Hillerødsholmskolen
Himmelbjergegnens Natur- og Idrætsefterskole
Himmelev - et behandlingstilbud for børn og unge
Himmelev Gymnasium
Himmelev Skole
Himmerlands Ungdomsskole
Himmerlandscentrets Idrætsefterskole
Hindholm Efterskole
Hindholm Privatskole
Hindsholmskolen
Hinnerup Kollegiet, Gødvad Beskæftigelse og uddannelsescenter
Hirtshals skole
Hirtshals undervisningssted
Hjallerup Skole
Hjalleseskolen
Hjelm Hede Friskole
Hjembæk Efterskole
Hjembækskolen
Hjemly Fri- og Idrætsefterskole
Hjemly Friskole
Hjerm Landsbyordning Skolen
Hjerneskadecenter Virum
Hjerting Skole
Hjordkær Skole
Hjortholm Kostskole
Hjortholmskolen
Hjorthøjgaard
Hjulsøgård Ung Skole
Hjørring AOF Daghøjskole
Hjørring Friskole
Hjørring Gymnasium / STX & HF
Hjørring Ny 10.
Hjørring Ny 10.
Hjørring Ny Steinerskole
Hjørring Private Realskole
Hjørring Produktionsskole
Hjørring Sydøstskole Muldbjergskolen
Hjørring Ungdomsskole
HKI - Hans Knudsen Instituttet
Hobro Efterskole
Hobro Friskole
Hobro Nordre Skole
Hobro Produktionshøjskole
Hobro Søndre Skole
Hobrovejens Skole
Hodsager Skole
Holbergskolen
Holbergskolen
Holbæk 10. klassecenter
Holbæk Handelsskole
Holbæk Lilleskole
Holbæk Private Realskole
Holbæk Sprogcenter
Holbæk Ungdomscenter
Holbæk Ungdomsskole
Holeby Landsbyordning
Holluf Pile Skole
Holme Nygaard skole
Holme Skole
Holmeå Børnecenter
Holmeagerskolen
Holmebækskolen
Holmegaard Heldagsskole
Holmegaardskolen
Holmegårdskolen
Holmegårdsskolen
Holmegårdsskolen
Holmsland Skole
Holmstrup Efterskole
Holstebro Friskole
Holstebro Gymnasium og HF
Holstebro Kommunale Ungdomsskole
Holstebro Kommune
Holsted Skole
Holtbjergskolen
Holte-Hus Efterskole
Hoptrup Efterskole
Hornbæk Skole
Hornbæk Skole
Horne Efterskole
Horne Skole
Horne undervisningssted
Hornslet Skole
Hornsyld Skole
Hornum Skole
Horsebækskolen
Horsens Byskole
Horsens Byskole afdeling Kildegade
Horsens Byskole, Afd. Lindvigsvej
Horsens Gymnasium & HF, afd. Højen
Horsens HF & VUC
Horsens Kommune
Horsens Statsskole - Gymnasium og HF-Kursus
Horsens Udviklings- og Produktionshøjskole
Horsens Ungdomsskole
Horslunde Realskole
Hospitalsskolen på Herlev Hospital
Hospitalsundervisningen
Hostruphøj
Hotel- og Restaurantskolen
Hotel- og Restaurantskolen
Hotel- og Restaurantskolen
Hotherskolen
Hou Maritime Idrætsefterskole
Hou Skole
Hou Skole
Houlkærskolen
Hovedgård Skole
Hovedstadens Ordblindeskole
Hovedstadens Privatskole, Filipskolen
Hoven Friskole & Børnehus
Hover-Torsted Friskole
Hovslund Børneunivers
Hulvej Skole
Humble Skole
Humlebæk lille Skole
Humlebæk Skole - ny
Humlehøj-Skolen
Humlum Skole
Hummeltofteskolen
Hundborg Friskole
Hundelev undervisningssted
Hunderupskolen
Hundested Skole
Hundested Skole, Lerbjerg
Hundested Skole, Storebjerg
Hundige Lille Skole
Hundslund Skole
Hurup Skole
Husby Efterskole
Huset Venture Midtjylland
Husum Skole
Hvalsø Skole
Hvidbjerg Skole
Hvide Sande Skole
Hvidebækskolen
Hvidovre Gymnasium & HF
Hvidovre Kommune
Hvidovre Pædagogisk Center
Hvilebjergskolen
Hvilsom Friskole og Fribørnehave
Hvinningdalskolen
Hyldeskolen
Hyldgårdsskolen
Hylleholt Skole
Hyllehøjskolen
Hyllinge Skole
Hyltebjerg Skole
Hældagerskolen
Hærens Føringsstøtteskole
Hærens Ingeniør- og Abc-Skole
Hærens Kampskole, Oksbøllejren
Hærens Logistikskole, Aalborg Kaserne
Hærens Materielkommando (FPT)
Hærens Officersskole
Hærens Sergentskole
Hærvejsskolen
Høgehuset ApS
Højagerskolen
Højbo Friskole
Højboskolen
Højby Friskole
Højby Skole
Højby Skole
Højdevangens Skole
Høje Kolstrup Skole
Høje-Taastrup Gymnasium
Høje-Taastrup Kommune, Institutions- og skolecenter
Høje-Taastrup Sprogcenter
Højelse Skole
Højen Skole
Højene Undervisningssted
Højene undervisningssted
Højer Design Efterskole
Højer Efterskole
Højgårdskolen
Højmark Skole
Højmarkskolen
Højmeskolen
Højskolen for Bevidsthedsudvikling
Højskolen i Krummerup
Højskolen Marielyst - for aktive seniorer
Højskolen på Helnæs
Højskolen Performers House
Højskolen Skærgården
Højskolen Snoghøj
Højskolen Østersøen
Højslev Skole
Højvangskolen
Højvangskolen
Højvangskolen
Højvangskolen
Højvangskolen, Centerklasser
Høng Efterskole
Høng Erhvervsskole
Høng Gymnasium og HF
Høng Privatskole
Høng Skole
Hørby Efterskole
Hørby-Dybvad Skole
Høreinstituttet
Hørningskolen
Hørsholm Kommune
Hørsholm Lille Skole
Hørsholm Skole
Hørsholm Ungdomsskole
Hørup Centralskole
Hørve skole
Høsterkøb Skole
Høve Friskole
IA Sprog
IBC International Business College
IBC International Business College
IBC International Business College
IBC International Business College
Ibs Mølle
Ida Holsts Skole
Idestrup Privatskole
Idom-Råsted Skole
Idrætsakademiet
Idrætsdaghøjskolen Ida, Århus
Idrætsefterskolen Grønsund
Idrætsefterskolen Klintsøgaard
Idrætsefterskolen Lægården
Idrætsefterskolen Ubby
Idrætsefterskolen Ulbølle
Idrætshøjskolen Bosei
Idrætshøjskolen i Aarhus
Idrætshøjskolen Sønderborg
Idrætsskolerne Ikast
Ikast Nordre Skole
Ikast Vestre Skole
Ikast Østre Skole
Ikast-Brande Gymnasium
Ikast-Brande kommunale Ungdomsskole
Ikast-Brande Kommune, Skoleafdelingen
Ikast-Brande Ungdomscenter
Ilskov Skole
Ingeniørhøjskolen i Århus
Ingeniørhøjskolen i København - University College
Ingrid Jespersens Gymnasieskole
Ingrid Jespersens Gymnasieskole
Ingstrup Efterskole
Ingstrup Trivselsskole og -børnehave
Innovationsgymnasiet
Institut for Kommunikation og Handicap, Høreafdelingen
Institut Sankt Joseph
Institutionen i Rold Skov
Institutions- og Skolecenter
Institutions- og Skolecenter
Instituttet for Blinde og Svagsynede
International School Ikast-Brande
International School of Hellerup
Interskolen
Iqbal International School
Iqra Privatskole
Isbryderen
Isefjordskolen Orø Afd.
Iselingeskolen
Isenvad Skole
Ishøj Daghøjskole
Ishøj Kommune
Ishøj Skole
Ishøj sprog- og integrationscenter
Ishøj Ungdomsskole
ISI Idrætsefterskole
Islev Skole
Issø-skolen
Issø-skolen
Issø-skolen
IT-Universitetet i København
It-vest - samarbejdende universiteter
Jabes
Jakobskolen
Jakobskolen
Jammerbugt Produktionsskole
Jammerbugt Ungdomsskole
Janderup Skole
Jellebakkeskolen
Jels Skole
Jersie Skole
Jerslev-Østervrå Friskole
Jerup Skole
Jinnah International School
Job og aktiv
Jobservice Vest, Integrationsskolen
Johan Borups Højskole København
Johannes Skolen, Rudolf Steiner skolen i Vejle
Johannesskolen
Johannesskolen
Johannesskolen
Jordbrugets UddannelsesCenter Århus
Jordbrugets UddannelsesCenter Århus, Bredballegård
Jordbrugets UddannelsesCenter Århus, Sønderhøj
Jordbrugets UddannelsesCenter, Beder
Jordemoderuddannelsen i Aalborg
Jordemoderuddannelsen i Esbjerg
Jordemoderuddannelsen KP
Juelsminde Dagskole
Juelsminde Skole
JUST LEARN v/Semra Gül
Jyderup Fængsel
Jyderup Kommuneskole
Jyderup Kommuneskole - ny
Jyderup Private Heldagsskole
Jyllinge Skole
Jægerspris skole
KADK - Kunstakademiets Skoler for Arkitektur, Design og Konservering
Kajerødskolen
Kalbyrisskolen
Kalundborg Friskole
Kalundborg Gymnasium og HF
Kalundborg HHX, HTX og HG
Kalundborg Ungdomsskole
Kalundborgegnens Produktionssk.Saltoftevænge
Kalø Højskole
Kaløvigskolen
Kanonskolen
Kaospiloterne
Kaptajn Johnsens Skole
Karakteranimationsuddannelsen i Viborg - VIA UC
Karby Friskole
Karensmindeskolen
Karise Efterskole
Karise Heldagsskole v/ Karise Ungdomshus
Karise Skole
Karlskov Friskole
Karlslunde Dagskole
Karlslunde Skole
Karlsvognen
Karrebæk Skole
Karup Skole
Kasperskolen
Kassebølle Friskole
Kastaniegården
Kastaniely
Kastanievej Efterskole Frederiksberg
Kastrupgårdsskolen
Kathøj
Kathøj Svallerup skole og STU
Katrinebjergskolen
Katrinedals Skole
Katrinedalskolen
Kattegatskolen
KBH Film&Fotoskole
Kbhs Komm Skolehjem Emdrupgård
Kegnæs Friskole
Kernen
Kerneskolen
Kerneskolen
Kerneskolen
Kerneskolen
Kerteminde Efterskole
Kerteminde Kommunale Ungdomsskole
Kerteminde Kommune
Kerteminde Skole
Kertemindeegnens Friskole
Kibæk Skole
Kildebakken
Kildebakkeskolen
Kildebjerget Kostskole og Ungdomsuddannelsescenter
Kildebjerget Kostskole, Tørring afd.
Kildedamsskolen, afd. Vipperød
Kildedamsskolen, afdeling Store Merløse
Kildedamsskolen, afdeling Ugerløse
Kildegård Privatskole
Kildegårdskolen
Kildemarkskolen
Kilden Topshøj
Kildeskolen
Kildeskolen
Kildevældsskolen
Kindercampus Lunden / Deutsche Schule
Kirke Hyllinge Skole
Kirke Saaby Skole
Kirke Sonnerup Skole
Kirke-Helsinge Skole
Kirkebakkeskolen
Kirkebjerg Skole
Kirkebækskolen
Kirkemosegård
Kirkeskolen
Kirkeskovsskolen
Kirsebærhavens Skole
Kirstine Seligmanns Skole
Kirstinedalsskolen
Kjærgård Landbrugsskole
Klank Efterskole
Klarup Skole
Klejtrup Musikefterskole
Klim Friskole
Klintebjerg Efterskole
Klinteskolen
Kliplev Skole
Klippen. Den Kristne Friskole
Klitmøller Friskole
Klokkerholm Skole
Klostermarken Skole
Klostermarksskolen
Klostermarksskolen
Klosternakkeskolen
Klostervængets Heldagsskole
Klovborg Friskole
Kløver-Skolen
Kløvergården
Knabstrup Skole
Knudsøskolen
Kobberbakkeskolen afd. Rønnebæk
Kofoeds Skole
Kokkedal Skole
Kold College
Koldby Skole
Kolding Friskole
Kolding Gymnasium, HF-Kursus og IB School
Kolding HF og VUC
Kolding Internationale Højskole
Kolding Kommune
Kolding Realskole
Koldingegnens Idrætsefterskole
Kolind Centralskole
Kollegievejens Skole
Kollerup Skole
Kollund Skole og Børnehus
Kolt Skole
Kommunikation & Hjælpemidler - Afdeling K
Kommunikationscenter Thisted
Kommunikationscentret
Kommunikationscentret i Hillerød Kommune
Kommunikationscentret Region Hovedstaden
Kompasset
Kompetencecenter Kalvehave
Kompetencehuset
Kon Tiki - Børnenes Skole
Kongeådalens Efterskole
Kongehøjskolen
Kongehøjskolen
Kongensgaard Efterskole
Kongenshus Efterskole
Kongerslev Skole
Kongeskærskolen
Kongeskærskolen
Kongevejens Skole
Kongevejsskolen
Kongsbjergskolen
Korinth Efterskole
Korning Skole
Kornmarkskolen
Kornmod Realskole
Korsager Skole
Korsbjerggård Skole
Korsholm Skole
Korshøjskolen
Korskildeskolen
Korsløkke Ungdomsskole
Korsvejens Skole
Korsør ProduktionsHøjskole
Korup Skole
Kost & Tekstilskolen
Kostskolen i Sønderjylland
Kostskolen på Assersbølgård
Krabbesholm Højskole
Krabbeshus Heldagsskole
Kragelund Efterskole
Kragelundskolen
Kragskovhede Fængsel
Krakagården
Krarup Friskole, Reventlowskolen
Kratholmskolen
Krebs Skole
Kridthuset
Kriminalforsorgens Uddannelsescenter
Kristofferskolen
Kristrup Skole
Krogårdskolen
Krogerup Højskole
Kroggårdsskolen
Krogsbølle Skole
Krumsø Fri- og Kostskole
Kruså Skole
Kulsbjerg Skole
Kundby Skole
Kunst & Erhverv, AOF Søllerød Daghøjskole
Kunstakademiets Arkitektskole
Kunstakademiets Designskole
Kunstakademiets Designskole, Bornholm
Kunstakademiets Konservatorskole
Kunsthøjskolen på Holbæk Slot Ladegård
Kunsthøjskolen på Ærø
Kursuscenter SIKO
Kursustrappen Frederiksberg
Kursustrappen Frederiksberg
Kvadderkjær
Kvaglundskolen
Kvikmarkens Privatskole
Kvindedaghøjskolen
Kvistrup gamle skole
Kvong Friskole
Kværkeby Friskole
Kværkeby Skole
Kværs Skole
Kærbyskolen
Københavns åbne Gymnasium
Københavns Erhversakademi, Medie/IT
Københavns Erhvervsakademi
Københavns Erhvervsakademi (KEA)
Københavns Erhvervsakademi, Byggeri/Produktion
Københavns Erhvervsakademi, Design/business
Københavns Erhvervsakademi, Ledelse/efterudd.
Københavns Fængsler, Skolen
Københavns Idrætsefterskole
Københavns Komm. Ungdomsskole, Byhøjskolen
Københavns Kommunes Skolehjem Spanager
Københavns Kommunes Ungdomsskole, Amager
Københavns Kommunes Ungdomsskole, Dagkursus
Københavns Kommunes Ungdomsskole, Hindegade
Københavns Kommunes Ungdomsskole, Nord
Københavns Kommunes Ungdomsskole, Nørrebro/Østerbro
Københavns Kommunes Ungdomsskole, sekretariatet
Københavns Kommunes Ungdomsskole, Vesterbro/Valby
Københavns Mode- og Designskole
Københavns Private Gymnasium
Københavns Professionshøjskole
Københavns Professionshøjskole
Københavns Professionshøjskole
Københavns Professionshøjskole (Hillerød)
Københavns Professionshøjskole (Tagensvej 86)
Københavns Professionshøjskole - Pædagoguddannelsen Bornholm
Københavns Professionshøjskole, Institut for Socialrådgiveruddannelse
Københavns Sprogcenter
Københavns Tekniske Skole
Københavns Tekniske Skole
Københavns Tekniske Skole
Københavns Tekniske Skole
Københavns Tekniske Skole
Københavns Tekniske Skole
Københavns Tekniske Skole
Københavns Tekniske Skole
Københavns Tekniske Skole
Københavns Tekniske Skole
Københavns Tekniske Skole, 10. klasse
Københavns Universitet
Københavns Universitet
Københavns VUC
Københavns VUC - Sankt Petri Passage 1
Københavns VUC - Vognmagergade 8
Købmagergades Skole
Køge Bugt Privatskole
Køge Gymnasium
Køge Handelsskole
Køge Kommune, Børne- og Ungeforvaltningen
Køge Lille Skole
Køge Private Realskole
Køge Ungdomsskole
Kølkær Skole
Køng Idrætsfriskole
Kørelærercentret A/S
Laborantuddannelsen Københavns Professionshøjskole
Ladegårdsskolen
Ladelund Efterskole
Lagoniskolen
Lamahus Heldagsskole
Landsbyordningen i Horslunde
Landsbyskolen
Landsgrav Friskole
Langå Skole
Langagerskolen
Langebjergskolen
Langebækskolen
Langeland Kommunale Ungdomsskole
Langeland Kommune
Langelands Efterskole
Langelinies Skole
Langelinieskolen
Langelinieskolen SPK
Langeskov Skole
Langholt Skole
Langhøjskolen
Langhøjskolen
Langhøjskolen
Langkaer Gymnasium, HF & IB World School
Langmarkskolen
Langskov Skole
Langsø Friskole
Langsøskolen
Langtved Friskole
Låsby Skole
Laursens Realskole
Lautrupgårdskolen
LAVUK, Skolen på Borgervænget
Learnmark Horsens
Learnmark Horsens
Learnmark Horsens, AMU
Learnmark Horsens, Håndværk, Industri og Transport
Lejre Kommune
Lejre Ungdomsskole
Lellinge Skole
Lem Stationsskole
Lemtorpskolen
Lemvig Gymnasium
Lemvig Handelsskole
Lemvig Kommune, Velfærdssekretariatet
Lemvig Kristne Friskole
Lemvig Ungdomsskole
Lendum undervisningssted
Lergravsparkens Skole
Lerpytter Friskole & Børnehave
Levas ApS
Levring Efterskole
Lille Egede Friskole
Lille Næstved Skole
Lille Valbygård Skole
Lille Vildmose Efterskole
Lille Vildmose Produktionsskole
Lille Værløse Skole
Lilleåskolen
Lillebæltskolen
Lillerød Skole
Lilleskolen i Odense
Limfjordsskolen
LIMFJORDSSKOLEN STRUER
Lind Skole
Lindbjerg Skole
Lindebjergskolen
Lindegårdskolen
Lindegårdsskolen
Lindehøjskolen
Lindeskovskolen
Lindevangskolen
Lindholm Dagskole
Lindholm Friskole
Lindved Skole
LINIE 10 - Høje-Taastrup Kommunes 10. klasse-center
Linieskolen, Hadsten Husholdningsskole
Lintrup Børnecenter
Lisbjergskolen
Livets Skole
Livstilshøjskolen Gudum
LOF Alssund - SprogAkademiSyd
LOF Faaborg-Midtfyn
LOF Kalundborg
LOF Midtjylland
LOF Ringsted
LOF Storstrømmen
LOF Vesthimmerland
LOF Øresund
Lolland Kommune
Lolland Produktionsskole
Lolland Ungdomsskole
Lomborg Gymnastik- og Idrætsefterskole
Louiseskolen
Ludwig-Andresen-Schule
Lukas-Skolen
Lumby Skole
Lundagerskolen
Lundby Efterskole
Lunde/Kvong Skole
Lundebakkeskolen
Lundebjergskolen
Lundehusskolen
Lundergårdskolen
Lunderskov Efterskole
Lundevang Skole
Lundgårdskolen
Lundskolen
Lundtofte Skole
Luthersk Missions Højskole
Lygten Skole
Lykke Skolen
Lykkebo Skole
Lykkegårdskolen
Lykkesgårdskolen
Lyne Friskole
Lyng Skole
Lyngåskolen
Lyngbjerggårdskolen
Lyngby Friskole
Lyngby Gymnasium og Lyngby Handelsgymnasium U/NORD
Lyngby Handelsskole U/NORD
Lyngby Private Skole
Lyngby-Taarbæk Kommune
Lyngby-Tårbæk Ungdomsskole
Lynge Skole
Lyngholmskolen
Lynghøj Efterskole
Lynghøjskolen
Lyngs Idrætsefterskole
Lyreskovskolen
Lysabild Skole
Lysbro Uddannelsescenter
Lysholm Skole
Lyshøjskolen
Lyshøjskolen
Lystrup Skole
Lystruphave Efterskole
Lærdansk Århus
Lærdansk Esbjerg
Lærdansk Herning
Lærdansk Nyborg
Lærdansk Odense
Lærdansk Odense
Lærdansk Ribe
Lærdansk Ringsted
Lærdansk Syddjurs
Lærdansk Sønderborg
Lærdansk Varde
Lærdansk Vejen
Lærdansk/Ringkøbing-Skjern
Lærdansk/Svendborg
Læreruddannelsen Blaagaard/KDAS - UCC
Læreruddannelsen Bornholm - UCC
Læreruddannelsen i Aarhus - VIA UC
Læreruddannelsen i Esbjerg
Læreruddannelsen i Haderslev
Læreruddannelsen i Haslev
Læreruddannelsen i Hjørring
Læreruddannelsen i Nørre Nissum - VIA UC
Læreruddannelsen i Silkeborg - VIA UC
Læreruddannelsen i Skive - VIA UC
Læreruddannelsen på Fyn
Læreruddannelsen Zahle - UCC
Læringscenter Randers
Læssøesgades Skole
Læsø Kommune
Læsø Kommune
Læsø Ungdomsskole
Lødderup Friskole
Løgstrup Skole
Løgstør Skole
Løgstør Skole
Løgumkloster Friskole
Løgumkloster Distriktsskole
Løgumkloster Efterskole
Løgumkloster Højskole
Løgumkloster Kirkemusikskole
Løjt Kirkeby Skole og SFO
Løjtegårdsskolen
Løjtegårdsskolen
Løkkemarkskolen
Løkken Undervisningssted
Løkken undervisningssted
Lørslev Friskole
Løsning Skole
Løvdal Naturcenter
Løve-Ørslev Skole
Løvvangskolen
M.C. Holms Skole
Maglebjergskolen
Magleby Efterskole
Magleby Fri- og Efterskole
Maglegårdsskolen
Maglehøjskolen
Maglesø Efterskole
Malling Skole
Måløv Skole
MammenFri Skole
Margrethe Reedtz Skolen
Margrethe-Skolen
Margrethelyst Friskole
Margretheskolen
Mariager Høj- & Efterskole (Efterskolen)
Mariager Højskole
Mariager Skole
Mariagerfjord 10. klassecenter
Mariagerfjord Gymnasium
Mariagerfjord Idrætsskole
Mariagerfjord Kommune
Mariagerfjord Ungdomsskole
Maribo Gymnasium
Maribo Skole
Maribo Skole, Borgerskoleafdelingen
Maribo skole, Margretheskoleafdelingen
Marie Grubbe Skolen
Marie Jørgensens Skole
Marie Kruses Skole
Marie Kruses Skole / Kruses Gymnasium - STX & HF
Marie Mørks Skole
Marielyst Skole
Marienberg Skole
Mariendal Friskole
Marienhoffskolen
Marienlystskolen
Marievangsskolen
Marjatta Skolehjem
Markusskolen
Marselisborg Gymnasium
Mårslet Skole
Marslev Skole og Børnehus
Marstal Navigationsskole
Marstal Skole
Marstal Skole
MARTEC
Martec Skagen
Maskinmesterskolen København
Medie- og sonokommunikation i Haderslev
MedieCentret på Lollandsvej
Medieskolen Lyngby
Medieskolerne, Viborg Mediecenter
Mejlby Efterskole
Mejls-Orten-Tinghøj Friskole
Mejrup Skole
Melby Skole
Mellerup Efterskole
Mellerup Friskole
Mellerup Skolehjem
Mellervangskolen
Mentiqa Nordjylland
Mentiqa-Odense - skolen for børn med særlige forudsætninger
Mercantec
Mercantec, Bjerringbro afdeling
Mercantec, Håndværkervej afdeling
Mercantec, HCA afdeling
Mercantec, Skive afdeling
Mercantec, Skive afdeling
Mercantec, Ulfborg afdeling
Mercantec, Vinkelvej afdeling
Michael Skolen Rudolf Steiner skolen i Hjortespring
Middelfart Friskole
Middelfart Gymnasium og HF
Middelfart Kommune
Middelfart Produktionsskole
Middelfart Ungdomsskole
Midtals Friskole
Midtdjurs Friskole
Midtfyns Gymnasium
Midtjyllands Kristne Friskole
Midtjysk Efterskole
Midtsjællands Efterskole
Midtsjællands Gymnasium
Midtsjællands Gymnasium
Midtsjællands Gymnasium
Midtskolen
Midtskolen, afd. Sofiendal
Midtskolen, Sofiendalsskolen
Mikkelshøj
Mindehøjskolen
Minihøjskolen i Herning
Mir Skolerne
Mobilux
Molsskolen
Moltrup Skole - Specialskole
Morsø Gymnasium
Morsø Kommunale Ungdomsskole
Morsø Kommune
Morsø Produktionsskole
Morten Børup Skolen
Mosedeskolen
Mou Skole
Mulernes Legatskole
MultiCenter Syd
Munkebakkeskolen
Munkebjergskolen
Munkegårdsskolen
Munkekærskolen
Munkensdam Gymnasium
Munkevængets Skole
Munkholmskolen
Musik og Sang-Efterskolen i Uge
Musik og Teaterhøjskolen
Musikefterskolen i Humble
Møborg Hovedskole
Møldrup Skole
Mølholm Skole
Mølholm Skole
Møllebakken
Møllebakkeskolen
Mølledamsskolen
Mølleholmskolen
Møllehøjskolen
Mølleskolen
Mølleskolen
Møllevangskolen
Møllevangsskolen
Møllevejens Skole
Møn Friskole
Møn skole - Stege
Møn Skole Hjertebjerg
Mønsted Skole
Mørdrupskolen
Mørke Skole
Mørkhøj Skole
N. Kochs Skole
N. Zahles Gymnasieskole
N. Zahles Gymnasieskole
N. Zahles Seminarieskole
N.J. Fjordsgades Skole
Nakskov Gymnasium og HF
Nationalt Center for Erhvervspædagogik, Københavns Professionshøjskole
Natur & Helhedsskolen Årslev
Natur- og Helhedsskolen
Natur- og Helhedsskolen Billesbølle
Natur- og kulturformidlingscenter Myrtuegård
Natur- og kulturformidlingsuddannelsen i Hjørring
Naur-Sir Skole & Børnehus
Nibe Skole
Niels Brock
Niels Brock Copenhagen Business College
Niels Brocks Erhvervsuddannelser
Niels Ebbesen Skolen
Niels Steensens Gymnasium
Niels Steensens Gymnasium
Nilen Privat Skole
Niløseholm
Nim Skole og Børnehus
Nislevgård Efterskole
Nivå Skole
No Friskole
No Name intern skole
Nord-Samsø Efterskole
Nord-Vest Privatskole
Nordagerskolen
Nordals Skolen
Nordbakkeskolen
Nordborg Slots Efterskole
Nordbyskolen
Norddjurs Friskole
Norddjurs Kommune
Nordens Velfærdscenter
Nordenskov Skole
Nordfyns Efterskole
Nordfyns Folkehøjskole
Nordfyns Gymnasium
Nordfyns Kommune
Nordfyns Ungdomsskole
Nordgårdsskolen
Nordjyllands Erhvervsakademi - Aalborg Handelssk.
Nordjyllands Erhvervsakademi, Aalborg Handelssk.
Nordjyllands Idrætsefterskole Stidsholt.
Nordjyllands Idrætshøjskole
Nordjyllands Landbrugsskole
Nordly Skolen
Nordmorsskolen
Nordre Skole
Nordre Skole
Nordregårdsskolen
Nordsjællands Efterskole
Nordsjællands Friskole
Nordsjællands Grundskole og Gymnasium samt HF
Nordsjællands Grundskole og Gymnasium samt HF
Nordskolen
Nordskolen
Nordskovens Friskole
Nordskovskolen
Nordstjerneskolen
Nordstjerneskolen
Nordstjerneskolen
Nordstrandskolen
Nordvangskolen
Nordvestsjællands HF & VUC
Nordvestsjællands HF & VUC, Holbæk afd.
Nordvestsjællands HF & VUC, Kalundborg afd.
Nordvestskolen
Nordvestskolen
Nordvestskolen
Nordvestskolen, Fejø afdeling
Nordvestskolen, Stormarkafdelingen
Nordvestskolen, Søllested afdeling
Nors Skole
Novus Vita
Nr Alslev Skole
Nr Felding skole
Nr Jernløse Skole - ny
Nr Lyndelse Friskole
Nr Uttrup Skole
Nr Vedby Centralskole
Nr. Asmindrup Friskole
Nr. Kongerslev-Komdrup Friskole
Nr. Nissum Skole
Nr. Søby Skole
Nr. Vium-Troldhede Skole
NTS-centeret
Nursing in Thisted
NVPRO/Campus
Ny Bro
Ny Hollænderskolen
Ny Holte Skole
Nyager Skole
Nyboder Skole
Nyborg Friskole
Nyborg Fængsel, Skolen
Nyborg Gymnasium
Nyborg Heldagsskole
Nyborg Kommune
Nyborg Private Realskole
Nyborg Søfartsskole
Nyborg Ungdomsskole
Nyborg Ungdomsskole, CSV
Nyborgskolen
Nybøl Skole
Nydamskolen
Nygaard Gruppen Vejle A/S
Nykøbing F Realskole
Nykøbing Katedralskole
Nymarkskolen
Nymarkskolen
Nymarksskolen
Nyråd-Langebækskolen, Mern afdeling
Nyrupskolen
Nysted Efterskole
Nysted Skole
Nyvangsskolen
Nærum Gymnasium
Nærum Privatskole
Næsbjerg Skole
Næsby Skole
Næsbyhus Produktionsskole
Næsgaard Efterskole
Næshøjskolen
Næstved Fri Skole
Næstved Gymnasium og HF
Næstved Komm. Ungdomsskole
Næstved Sociale Virksomhed
Næstved Sprog- og Integrationscenter
Næstved Unge Center og Produktionsskole
Nødebogård Behandlingshjem
Nørbæk Efterskole
Nørgaards Højskole
Nørgården
Nørhalne Skole
Nørholm Skole
Nørre Aaby Efterskole
Nørre Aaby Realskole
Nørre Aaby Skole
Nørre Alslev Skole
Nørre Gymnasium
Nørre Nissum Efterskole
Nørre-Snede Skole
Nørreå Skolen
Nørrebjergskolen
Nørrebro Lilleskole
Nørrebro Park Skole
Nørrelandsskolen
Nørremarkskolen
Nørremarksskolen
Nørreskov-Skolen
Nørresundby Gymnasium og HF
Nørrevangsskolen
Nørrevangsskolen
Nørup Skole
NØSD - Jebjerg Børnehus og Skole
Nøvling Skole
Nøvling Skole
Nøvlingskov Efterskole
Observationsskolen Bøgestrøm Skole
Odden Skole
Oddense Skole
Odder AOF Daghøjskole
Odder Gymnasium
Odder Højskole
Odder Kommune
Odder Lille Friskole
Odder Produktionsskole
Odder Ungdomsskole
Odense Fagskole
Odense Friskole
Odense Katedralskole
Odense Kommune
Odsherred Ungdomsskole
Odsherreds Efterskole
Odsherreds Gymnasium
Oehlenschlægersgades Skole
Oksbøl Friskole
Ole Rømer-Skolen
Ollerup Efterskole, Sang og Musik
Ollerup Friskole
Om Tanken
Omø Skole
Onsbjerg Lilleskole
Onsild Idrætsefterskole
Onsild Skole
Opholdssstedet Asgaard-Sødinge
Opholdsstedet
Opholdsstedet Bennebovej
Opholdsstedet Lindknud
Opholdsstedet Munkegården
Opholdsstedet Skarbyvej
Opholdsstedet Skyttegården
Opholdsstedet Victoria
Opholdsstedet Ølandhus
Opholdsstedet Østergaard
Opvækst og Læring
Ordblindeinstituttet
Ordrup Gymnasium
Ordrup Skole
Ordskolen AOF Midt
Orkesterefterskolen
Osted fri- og efterskole
Osted Fri- og Efterskole
Osted Skole
Otterup Produktionshøjskole
Otterup Realskole
Otterup Skole
OUH, Sygehusundervisningen
Oure Friskole
Oure Kostgymnasium
Oust Mølleskolen
Oustruplund
Outrup Skole
Overlade Centralskole
Overlund Skole
Ozcan Køreskole
Paarup Skole
Paderup gymnasium
Palleshave Bo- og Aktiveringscenter
Paradisbakkeskolen
Paradisbakkeskolen
Paradisbakkeskolen, Svaneke afdeling
Parat Til Start
Parkskolen
Parkskolen
Parkskolen
Parkskolen
Parkvejens Skole
Paul Petersen Idrætsinstitut
Paulus Skolen
Peder Lykke Skolen
Peder Syv Skolen
Pedersborg Skole
Pederstrup Efterskole
Peterskolen, Rønne Kristne Friskole
Petersmindeskolen
PFFU Produktionsskolen Frederikssund Foruddannelsescenter
PH Produktionsskolen Holbæk i Tølløse
Phønix Efterskole
Pile Mølle, Dagklassen
Pilegårdsskolen
Pilehaveskolen
Pilehaveskolen
Pilelygaard
Pindstrupskolen
PITT
PLC-Sønderborg Skole- og Institutionsafdelingen
Polaris
Politiskolen
PPR Billund Kommune
PPR Favrskov
PPR Kerteminde
PPR Middelfart
PPR Ringkøbing-Skjern
PPR Tranumparken
PPR, Børn og Familieafdelingen, Kalundborg Kommune
PPR-Aalborg
PPR-Amager
PPR-Sv
Prins Henriks Skole, Lycée Français de Copenhague
Prins Henriks Skole, Lycee Français De Copenhague
Privatskolen Als
Privatskolen i Frederikshavn
Privatskolen i Sæby
Privatskolen Nakskov
Produktionshøjskolen i Brøndby
Produktionshøjskolen Klemmenstrupgård
Produktionshøjskolen Marienlyst
Produktionshøjskolen Meritten
Produktionsskolen Datariet
Produktionsskolen Djursland
Produktionsskolen i Herning Kommune
Produktionsskolen k-u-b-a
Produktionsskolen Kolding
Produktionsskolen Kongshøjgaard
Produktionsskolen Lustrupholm
Produktionsskolen Mimers Brønd
Produktionsskolen Møllen
Produktionsskolen Nordsjællands Uddannelsescenter
Produktionsskolen Nordvestjylland
Produktionsskolen på Høffdingsvej
Produktionsskolen Sundet
Produktionsskolen Vejen
Produktionsskolen Vejle Prod.- og Udd.center
Produktionsskolen Vest
Produktionsskolerne Brønderslev & Dronninglund
Professionsbacheloruddannelsen i offentlig administration i Aarhus - VIA UC
Professionsbacheloruddannelsen i offentlig administration i Viborg - VIA UC
Professionshøjskolen Absalon
Professionshøjskolen Absalon Campus Slagelse
Professionshøjskolen Absalon Campus Vordingborg
Professionshøjskolen Absalon, Campus Nykøbing F.
Professionshøjskolen Absalon, Campus Næstved
Professionshøjskolen Absalon, Campus Roskilde (Trekroner)
Professionshøjskolen Absalon, Campus Sorø
Professionshøjskolen Lillebælt UC, Radiografuddannelsen
Professionshøjskolen Lillebælt UC, Socialrådgiver og Administrationsbachelor
Professionshøjskolen Lillebælt University College
Professionshøjskolen Lillebælt, UC Lillebælt, Pædagoguddannelsen
Professionshøjskolen Metropol (Pustervig)
Professionshøjskolen Metropol (Sigurdsgade)
Professionshøjskolen Metropol / Metropolitan UC
Professionshøjskolen Metropol, Efter- og Videreuddannelser
Professionshøjskolen Metropol, Socialrådgiveruddannelsen - Bornholm
Professionshøjskolen UCN
Professionshøjskolen VIA University College
Projekt Multi
Projektgården
Projektskolen Grennessminde
ProMidt. Produktionsskolen Midt
Provstegårdskolen
Præstegårdsskolen
Præstelundskolen
Præstemarkskolen
Præstemoseskolen
Præstø skole
Præstø Skole
Præstø Skole
PSCB UNDERVISNING OG AFKLARING ApS, projektskolen Casa Blanca
Psykiatrien i Region Syddanmark
Psykologenheden/PPR
Psykologgruppen
Psykologisk og Pædagogisk Rådgivning
Psykologisk Pædagogisk Center
Psykomotorikuddannelsen - UCC
Psykomotorikuddannelsen i Randers - VIA UC
Pædagogisk Center
Pædagogisk Center
Pædagogisk Center
Pædagogisk Central
Pædagogisk Central
Pædagogisk Central
Pædagogisk IT
Pædagogisk MedieCenter
Pædagogisk Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk Psykologisk Rådgivning Familie/Unge
Pædagogisk Psykologisk Rådgivning Grenå
Pædagogisk Psykologisk Rådgivning, Område Vanløse-Brønshøj
Pædagogisk Psykologisk Rådgivning, Vest
Pædagogisk Udviklings Center
Pædagogisk Udviklingsafdeling
Pædagogisk Udviklingscenter
Pædagogisk UdviklingsCenter
Pædagogisk Udviklingscenter, Montebello
Pædagogisk- Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk-Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk-Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk-Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk-Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk-Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk-Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk-Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk-Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk-Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk-Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk-Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk-Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk-Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk-Psykologisk Rådgivning
Pædagogisk-Psykologisk Rådgivning
Pædagoguddannelsen Frøbel UCC
Pædagoguddannelsen i Aabenraa
Pædagoguddannelsen i Aalborg
Pædagoguddannelsen i Esbjerg
Pædagoguddannelsen i Grenaa - VIA UC
Pædagoguddannelsen i Haslev
Pædagoguddannelsen i Hjørring
Pædagoguddannelsen i Holstebro - VIA UC
Pædagoguddannelsen i Ikast - VIA UC
Pædagoguddannelsen i Kolding
Pædagoguddannelsen i Odense V
Pædagoguddannelsen i Randers - VIA UC
Pædagoguddannelsen i Thisted - VIA UC
Pædagoguddannelsen Jydsk - VIA UC
Pædagoguddannelsen København UCC
Pædagoguddannelsen Peter Sabroe - VIA UC
Pædagoguddannelsen Storkøbenhavn - UCC
Pædagoguddannelsen Sydhavn - UCC
Pædagoguddannelsen UCC Nordsjælland
QU-skolen - Børne- og Ungdomspsykiatrisk Center
Raarup Skole
Rådgivningscenter Børn og Unge
Rådgivningscenteret
Rådhusskolen
Radiografuddannelsen i Aalborg
Radiografuddannelsen Metropol
Rådmandsgades Skole
Rågelund Efterskole
Raklev Skole
Ramløse Skole
Ramme Skole
Ramsø Ungdomsskole
Randers HF & VUC
Randers Kommune
Randers Kristne Friskole
Randers Lille Skole
Randers Produktionshøjskole
Randers Realskole
Randers Social- og Sundhedsskole
Randers Social- og Sundhedsskole, Djursland afd.
Randers Social- og Sundhedsskole, Randers afd.
Randers Specialskole - afd. Borup Byvej
Randers Specialskole, afd. Blommevej
Randers Statsskole
Randers Ungdomsskole
Randersgades Skole
Randlevskolen
Rantzausminde Efterskole
Rantzausminde Skole
Ranum Efterskole College
Ranum Skole
Rask Mølle Skole
Rasmus Rask-Skolen
Rathlouskolen
Ravnholm Skole matrikel Nærum
Ravnsholtskolen
Ravnshøj Skoleafdeling
Ravsted Børneunivers
Rebild Efterskole
Rebild Kommune
Rebild Produktionsskole
Rebild Ungdomsskole
Reerslev Friskole
Reerslev Skole
Refsvindinge Friskole
Regnbueskolen
Rejsby Europæiske Efterskole
Rens Ungdomsskole
Resen Friskole
Resen Skole
Resenbro Skole
Ressourcecentret
Reventlow Lilleskole
Ribe Handelsskole
Ribe Katedralskole
Riberhus Privatskole
Rindum Kjærgaard
Ringe Fri- og Efterskole
Ringe Friskole
Ringe Kost- og Realskole
Ringkjøbing Gymnasium
Ringkjøbing Handelsskole Gymnasiet HHX Ringkøbing
Ringkøbing Skole
Ringkøbing-Skjern Produktionsskole
Ringkøbing-Skjern Ungdomsskole
Ringsted Lilleskole
Ringsted Ny Friskole
Ringsted Privatskole
Ringsted produktionshøjskole
Rinkenæs Efterskole
Rinkenæs Skole
Risbjergskolen
Rise Skole
Rising Ungdomsskole
Risingskolen
Rismølleskolen
Risskov Gymnasium
Risskov Skole
Road-Runner
Rolf Krake Skolen
Rolighedsskolen
Rolloskolen
Ros Privatskole
Rosborg Gymnasium & HF
Rosendalskolen
Rosengårdskolen
Rosenkilde Efterskole
Rosenkilde Skole
Rosenkilde Ungdomsuddannelse
Rosenlundskolen
Rosenvangskolen
Rosenvængets Skole
Roser Skole
Roskilde Friskole
Roskilde Gymnasium
Roskilde Handelsskole
Roskilde Kommune
Roskilde Lille Skole
Roskilde private Realskole
Roskilde Private Skole
Roskilde Tekniske Skole
Roskilde Tekniske Skole - Industrivej 21
Roskilde Tekniske Skole - Industrivej 51
Roskilde Tekniske Skole - Køgevej 131
Roskilde Tekniske Skole - Landbrugsskolen Sjælland - Ledreborg Allé
Roskilde Tekniske Skole - Pulsen
Roskilde Tekniske Skole, Landbrugsskolen Sjælland - Høng
Roskilde Tekniske Skole, Søndre Mellemvej
Roskilde Ungdomsskole
Roskilde Ungdomsskole Nord
Roskilde Universitet
Roslev Skole
Rosmus Skole
Rosmus Skole
Rostrup Privatskole
Rovvig Efterskole
Rude Strand Seniorhøjskole
Rudehøj Efterskole
Rudersdal Kommune
Rudersdal Lilleskole
Rudme Friskole
Rudolf Steiner Børnehaveseminariet
Rudolf Steiner Pædagogseminariet
Rudolf Steiner skolen i Esbjerg
Rudolf Steiner skolen i Gentofte, Vidar Skolen
Rudolf Steiner skolen i Silkeborg
Rudolf Steiner skolen i Vordingborg
Rudolf Steiner Skolen Kvistgård
Rudolf Steiner-Skolen i Aarhus
Rudolf Steiner-Skolen i Odense
Rudolf Steiner-skolen i Skanderborg
Rudolf Steinerskolen i København
Ruds Vedby Skole
Rugkobbelskolen
Rugvængets Skole
Rundhøjskolen
Rungsted Gymnasium
Rungsted Private Realskole
Rungsted Skole
Ry Højskole
Ryå Efterskole
Rybners
Rybners
Rybners HHX og STX
Ryde Skole
Rydhave Slots Efterskole
Rygaards Skole
Rynkeby Friskole
Rynkevangskolen
Ryomgaard Realskole
Ryparken Lille Skole
Rysensteen Gymnasium
Ryslinge Efterskole
Ryslinge Friskole
Ryslinge InnovationsHøjskole
Rytmisk Musikkonservatorium
Rytterskolen
Rækker Mølle Skolen
Rævebakkeskolen
Rødby skole
Rødding Friskole
Rødding Friskole
Rødding Højskole
Rødding Skole
Rødekro Skole
Rødkilde Gymnasium
Rødkilde Skole
Rødkærsbro skole
Rødovre Gymnasium
Rødovre Kommune
Rødovre kulturelle aftenskole
Rødovre Skole
Rønbækskolen
Rønde Efterskole
Rønde Folkehøjskole
Rønde Gymnasium
Rønde Privatskole
Rønde Skole
Rønne Privatskole
Rønneskolen
Rønneskolen, afdeling Åvang
Rønneskolen, afdeling Østre
Rønshoved Højskole
Rønshoved Skolehjem
Rørby Skole
Rørkjær Skole
Rørvig Friskole
Røsnæs Skole
Sabro-Korsvejskolen
Sahl Friskole
Saksild Skole og Børnehus
Sakskøbing Skole
Salbrovadskolen
Salix Skole
Salling Efterskole
Saltum Skole
SAM-Skolen
Samsø Efterskole
Samsø Friskole
Samsø Højskole
Samsø Skole
Samsø Skole
Samsø Ungdomsskole
Samsøgades Skole
Sanderumskolen
Sankt Annæ Gymnasium
Sankt Annæ Gymnasiums Grundskole
Sankt Annæ Skole
Sankt Ansgars Skole
Sankt Birgitta Skole
Sankt Helene Skole
Sankt Petri Skole
Sankt Petri skole - Gymnasium
Sansestormerne
Satskolen
School of Pharmaceutical Sciences, Det Sundhedsvidenskabelige Fakultet, Københavns Universitet
Sct Hans Skole
Sct Ibs Skole
Sct Joseph Skole
Sct Jørgens Skole
Sct. Albani Skole
Sct. Jacobi Skole
Sct. Joseph Søstrenes Skole
Sct. Joseph Søstrenes Skole S/I
Sct. Jørgens Skole
Sct. Jørgens Skole
Sct. Knuds Gymnasium
Sct. Knuds Skole & Børnehave
Sct. Mariæ Skole
Sct. Michaels Skole
Sct. Nicolai Skole
Sct. Norberts Skole
Sdr Felding Centralskole
Sdr Omme Skole
Sdr Vang Skole
Sdr. Bork Efterskole
Sdr. Feldings Efterskole
Sdr. Jernløse Lilleskole
Sdr. Nærå Friskole og Midtfyns Efterskole
Sdr. Nærå Friskole og Midtfyns Efterskole
Sdr. Parkskolen
Sdr. Vium Friskole
Sdr.Bjert Centralskole
Sdr.Stenderup Centralskole
SDU Esbjerg
Sebber Skole
Seden Skole
Sejergaardsskolen
Sejergaardsskolen, Grund- og Efterskole
Sejerø Skole
Sejs Skole
Selam Privatskole
Selandia - CEU
Selandia - CEU
Semaiskolen
Seminarieskolen
Sengeløse Skole
SeniorHøjskolen, Nørre Nissum
Sennels Skole
Serritslev Skole
Sevel Skole
Sigerslevøster Privatskole
SIK - Sprogcentret i Kalundborg
Silkeborg Efterskole
Silkeborg Gymnasium
Silkeborg Højskole
Silkeborg Produktionshøjskole
Silkeborg Ungdomsskole
Simmersted Friskole
SIND-Daghøjskole Aalborg
Sindal Privatskole
Sindal Skole
Sindal undervisningssted
Sinding-Ørre Midtpunkt, Skolen
Sjællands Kirkemusikskole
Sjællands Privatskole
Sjælsøskolen
Sjølund-Hejls Skole
Sjølundsskolen
Sjørring Skole
Sjørringvold Efterskole
Skåde Skole
Skads Skole
Skallebølle Skole
Skallerup Friskole
Skalmejeskolen
Skals - højskolen for design og håndarbejde
Skals Efterskole
Skals Skole
Skamby Friskole
Skanderborg Aktivitetscenter
Skanderborg Gymnasium
Skanderborg Hørning Produktionsskole
Skanderborg Kommune
Skanderborg Realskole
Skanderborg Ungdomsskole
Skanderborg-Odder Center for uddannelse
Skanderborg-Odder Center for Uddannelse
Skanderborg-Odder Handelsskole
Skanderup Efterskole
Skanderup-Hjarup Forbundsskole
Skansevejens Skole
Skansevejens Skole
Skarrild Skole
Skårup Skole
Skave Skole
Skelgårdsskolen
Skelhøjeskolen
Skibelund Gymnastik- og Idrætsefterskole
Skibet Skole
Skibet Skole
Skibhus Friskole
Skibstedskolen
Skipper Clement Skolen
Skive College
Skive Gymnasium & HF
Skive Handelsskole
Skive Kommune
Skive-Viborg HF&VUC
Skive-Viborg HF&VUC
Skive-Viborg HF&VUC
Skivehus Skole
Skjern Kristne Friskole
Skjernåskolen
Skjoldborgvejens Skole
Skjoldhøjskolen
Skodborg Børnecenter
Skole og dagbehandling Frederikshøj
Skole og Familiehuset
Skole- og Behandlingshjemmet Orøstrand
Skole- og behandlingshjemmet Orøstrand, afd. Viskinge
Skole- og behandlingshjemmet Skovgården
Skole- og familiehuset
Skoleafdelingen, Silkeborg Kommune
Skolecenter Jetsmark
Skolecenter Jetsmark
Skolegades Skole
Skolegades Skole
Skolegården
Skolehjemmet Skovly
Skolen Bolig 32, Børne og Ungdomspsykiatrisk Center
Skolen for Gastronomi, Musik & Design
Skolen for Holistisk Afspænding
Skolen for Klinikassistenter og Tandplejere
Skolen for Musik og Teater
Skolen i Charlottegården
Skolen i Midten
Skolen i Peter Vedels Gade
Skolen i Ryparken
Skolen i Skibby ApS
Skolen i Sydhavnen v/Baunehøj Skole
Skolen Lær og Lev
Skolen med Musikken
Skolen På Bryggervænget
Skolen på Børne- og Ungdomspsykiatrisk Center
Skolen på Duevej
Skolen på Fjorden
Skolen på Grundtvigsvej
Skolen på Herredsåsen
Skolen på Hvidborg
Skolen på Ishøjgård
Skolen på Islands Brygge
Skolen på La Cours Vej
Skolen på Langebjerggaard
Skolen på Molen
Skolen på Nyelandsvej
Skolen på Slotsvænget
Skolen på Specialinstitution Tølløse
Skolen på Sønderager
Skolen på Tagkærgaard
Skolen Sputnik
Skolen Sputnik Kupeen
Skolen v/Krageredegård
Skolen ved Bulowsvej
Skolen ved Gasværksvej
Skolen ved Gurrevej
Skolen ved Kongevej
Skolen ved Kæret
Skolen ved Nordens Plads
Skolen ved Noret
Skolen ved Oustruplund (børn)
Skolen ved Oustruplund (voksne)
Skolen ved Radiomarken
Skolen ved Rønnebær Allè
Skolen ved Skoven
Skolen ved Skoven
Skolen ved Sundet
Skolen ved Søerne
Skolen ved Tippen
Skolen ved Tuse Næs
Skolen Væverhuset A/S
Skolen, Kolding Sygehus
Skoleområdet, Rudersdal Kommune
Skolerne i Nykøbing
Skolerne i Oure - Sport & Performing Arts
Skolerne i Oure - Sport & Performing Arts
Skoleskibet DANMARK
Skoleskibet Georg Stage
Skoletilbuddet "Den gamle Brugs"
Skoletjenesten Esbjerg Skolevæsen
Skottegårdsskolen
Skovagerskolen
Skovbo Efterskole
Skovboskolen
Skovbrynet Skole
Skovby Friskole
Skovbyskolen
Skovgårdsskolen
Skovlund Efterskole
Skovlund Skole
Skovly Skolen
Skovly Skolen
Skovlyskolen
Skovløkkeskolen
Skovsgård Tranum Skole
Skovsgård Tranum Skole
Skovshoved Skole
Skovskolen, Københavns Universitet
Skovvangskolen
Skovvangskolen
Skovvangskolen
Skovvangskolen
Skrillingeskolen
Skrøbelev Skole
Skrødstrup Efterskole
Skt Klemensskolen
Skt Knuds Skole
Skt. Josefs Skole
Skt. Knud Lavard Skole
Skt. Nikolaj Skole
Skt. Pauls Skole
Skuespillerskolen i Odense
Skuespillerskolen ved Aarhus Teater
Skuldelev Skole
Skyum Idrætsefterskole
Skægkærskolen
Skælskør Skole
Skærbæk Distriktsskole
Skærbæk Kommuneskole
Skærbæk Realskole
Skærbæk Skole
Skæring Skole
Skødstrup Skole
Skørbæk-Ejdrup Friskole
Skørping Skole
Slagelse Gymnasium
Slagelse Heldagsskole
Slagelse Kommune, Center for Skole
Slagelse Produktionsskole
Slagelse Sprogcenter
Slagelse Sprogcenter
Slagslunde Skole
Slangerup skole afd. Kingo
Slangerup Ungdomsskole
Slettebjerggård Specialskole
Slimminge
Slotshaven Gymnasium
Slotsparkens Friskole
Slotsskolen, Kong Frederik den 7. stiftelse, Danners børn
Slusen
Småskolen Christianshede
Småskolen på Peterslyst Ridecenter
Småskolen Søgårdhus
Småskolen ved Nakkebølle Fjord
Smidstrup-Skærup Skole
Snedsted Skole
Snejbjerg Skole
Social & SundhedsSkolen, Herning
Social- og Sundhedsskolen Esbjerg
Social- og Sundhedsskolen Fredericia - Horsens, Vejle afd.
Social- og Sundhedsskolen Fredericia-Vejle-Horsens, Fredericia afd.
Social- og Sundhedsskolen Fredericia-Vejle-Horsens, Horsens afd.
Social- og Sundhedsskolen Fyn
Social- og Sundhedsskolen Fyn
Social- og Sundhedsskolen Fyn, Middelfart
Social- og Sundhedsskolen Fyn, Svendborg
Social- og Sundhedsskolen i Silkeborg
Social- og Sundhedsskolen i Silkeborg, afd. Silkeborg
Social- og Sundhedsskolen i Silkeborg, afd. Skanderborg
Social- og Sundhedsskolen Skive-Thisted-Viborg
Social- og Sundhedsskolen Skive-Thisted-Viborg
Social- og Sundhedsskolen Skive-Thisted-Viborg
Social- og Sundhedsskolen Syd
Social- og Sundhedsskolen, Fredericia-Vejle-Horsens
Social- og Sundhedsskolen, S-T-V, afdeling Viborg
Socialpædagogisk opholdssted Eggertshus
Socialrådgiveruddannelsen i Aarhus - VIA UC
Socialrådgiveruddannelsen i Esbjerg
Socialrådgiveruddannelsen i Holstebro - VIA UC
Sofie Rifbjerg Efterskole
Sofiehøj Friskole
Sofielundskolen afd. Bjergmarken
Sofiendalskolen
Sofieskolen
Solbakken
Solbakkeskolen
Solbjergskolen
Solhjorten
Solhverv Privatskole
Solrød Gymnasium
Solrød Kommune
Solrød Produktionsskole
Solsideskolen
Solvangskolen
Sommersted Efterskole
Sophienborgskolen
Sophieskolen
Sophieskolen
SOPU København & Nordsjælland
SOPU København & Nordsjælland
SOPU Sundhed, omsorg, pædagogik København og Nordsjælland
Sorgenfriskolen
Sorring Skole
Sortebakkeskolen
Sortedamskolen
Sorø Akademis Skole
Sorø Akademis Skole
Sorø Borgerskole
Sorø Friskole
Sorø Gymnastikefterskole
Sorø Husholdningsskole
Sorø Kommune
Sorø Privatskole
Sorøegnens Uddannelsescenter
SOSU C Social- og Sundhedsuddannelses Centret
SOSU C Social- og Sundhedsuddannelses Centret, Brøndby
SOSU C Social- og Sundhedsuddannelses Centret, Herlev
SOSU H Gladsaxe
SOSU Nord
SOSU Nord
SOSU Nord, Aalborg
SOSU Nord, Hjørring
SOSU Nord, Svenstrup
SOSU Nykøbing F.
SOSU Sjælland, Afdeling Holbæk
SOSU Sjælland, Afdeling Køge
SOSU Sjælland, Afdeling Næstved
SOSU Sjælland, Afdeling Ringsted
SOSU Sjælland, Afdeling Slagelse
SOSU Østjylland
SOSU-Sjælland
Spangeskolen
Spangsbjergskolen
Spansklærerforeningen U/ Gymnasieskolernes Lærerforening
Sparkær Skole
Speak
Specialcenter Sigrid Undset
Specialist Peoples Foundation
Specialområde UFH, Intern skole
Specialskolen Bramsnæsvig
Specialskolen Storebælt
Specialskolen Tårnbygård
Spirilen
Spjald Skole
Spjellerup Friskole
Sporet
Sporet
Sportsefterskolen SINE
Sportsefterskolen Sjælsølund
Springbrættet
Sprog- og Integrationscenter
Sprogcenter Aalborg
Sprogcenter Furesø
Sprogcenter Midt
Sprogcenter Nordsjælland
Sprogcenter Randers
Sprogcenter Skive
Sprogcenter Syd
Sprogcenter Thisted
Sprogcenter Vejle
Sprogcenter Viborg
Sprogcentret Haderslev
Sprogcentret Holstebro
Sprogskolen Kolding
Spurvelundskolen
St. Magleby Skole
Staby Efterskole
Staby Skole & Børnehuset Lærekeden
Stadil/Vedersø Skole
Starup Børneby
Statens Teaterskole
Stationsskolen
Statsfængslet i Ringe - Skolen
Statsfængslet i Vridsløselille - Skolen
Statsfængslet Midtjylland (Nr. Snede)
Statsfængslet Møgelkær
Statsfængslet på Søbysøgård, Skolen
Statsfængslet Renbæk
Statsfængslet ved Horserød, Skolen
Statsfængslet ved Sdr. Omme, Skolen
Statsfængslet Østjylland
Stauning Skole
Stavnsholtskolen
Stege Skole
Stenderup Skole
Stenderup Skole
Stengård Skole
Stengårdsskolen
Stenhus Gymnasium
Stenhus Kostskole
Stenlille Skole
Stenløse Privatskole
Stenoskolen
Stensagerskolen
Stensballeskolen
Stensnæsskolen
Step 10
Stepping Friskole
Stestrup Skole
Stevns Friskole
Stevns Gymnastik- & Idrætsefterskole
Stevns kommunale Ungdomsskole
Stevns Kommune
Stevnsfortet
Stige Friskole
Stige Skole
Stilling Skole
Stillinge Skole
Stjernevejskolen
Stjærskolen
Stoholm Skole
Stokkebækskolen
Stokkemarke Friskole
Stokkemarkehus
Stokroseskolen
Stolpedalsskolen
Storåskolen
Store Andst Efterskole
Store Dyrehave Skole
Store Heddinge Skole
Store Magleby Skole Kirkevej
Store Magleby Skole Vierdiget
Storebæltskolen
Storskoven
Stouby Skole
Strandby Skole
Strandby Skole
Strandgårdskolen
Strandmølleskolen
Strandparkskolen
Strandskolen
Strandskolen
Strandvejsskolen
Strib Idrætsefterskole
Strib Skole
Struer Erhvervsskole
Struer Fri Fag- og Højskole
Struer Friskole
Struer Kommunale Ungdomsskole
Struer Kommune, Center for skole og dagtilbud
Struer Skolehjem
Struer Statsgymnasium
Struer Statsgymnasium
Struer Statsgymnasium - 10. klassecentret
Strøbyskolen
STRØMMEN Vordingborg produktionsskole
STU - Rom Skole
STU - Ungdomsuddannelsescenter Maglemosen
STU ADHD, Sortedam Dosseringen
STU ApS, Svanevej
STU CUBA, Center for Uddannelse, Beskæftigelse og Aktivitet
STU Hillerød
STU Ikast-Brande
STU Lolland
STU Middelfart
STU Ravnholtskolen
STU Syddjurs
STU Viborg
STU-Landbo
Stubbekøbing Efterskole
Stubbekøbing Skole
Stubbæk Skole
Studenterkurset og Kostskolen i Sønderjylland
Studieskolen i København
Studievalg Danmark - Center Fyn
Studievalg Danmark - Center sjælland
Studievalg Danmark, Center København (Hovedstaden og Bornholm)
Studievalg Danmark, Center Midt- og Vestjylland
Studievalg Danmark, Center Nordjylland
Studievalg Sydjylland
Studievalg Østjylland
Studsgård Friskole
STX Campus Bornholm
Stævnen
Støvring Gymnasium
Suhrs Højskole
SUKA, Underv.tilbud for udvikl.hæmmede/ autister og blinde
Suldrup Skole
Sulsted Skole
Sundby Friskole
Sundbyøster Skole
Sundeved Efterskole
Sundhedsforvaltningen Uddannelses og udviklingsafdelingen
Sunds-Ilskov Skole
SUNDskolen
Susålandets Skole
SUXEN
Svallerup Skole
Svanevej Privatskole
Svankjær Efterskole
Svanninge Skole
Svartingedal Skole
Svebølle Skole
Svend Gønge-skolen
Svend Gønge-Skolen
Svendborg Erhvervsskole & Gymnasier
Svendborg Erhvervsskole & Gymnasier
Svendborg Erhvervsskole & Gymnasier
Svendborg Erhvervsskole & Gymnasier
Svendborg Gymnasium
Svendborg Heldagsskole
Svendborg International Maritime Academy, SIMAC
Svendborg Komm. Ungdomsskole
Svendborg Kommune
Svendborg Søfartsskole
Svenstrup Efterskole
Svenstrup Friskole
Svenstrup Skole
SVIKA
Svindinge Friskole
Svinninge Skole - ny
Sværdborg Friskole
Sydbornholms Privatskole
Sydbyskolen
Syddansk Erhvervsskole Odense-Vejle
Syddansk Erhvervsskole Odense-Vejle, Blangstedgårdsvej
Syddansk Erhvervsskole Odense-Vejle, Boulevarden
Syddansk Erhvervsskole Odense-Vejle, Boulevarden 36
Syddansk Erhvervsskole Odense-Vejle, Munkebjergvej 130
Syddansk Erhvervsskole Odense-Vejle, Odense Tekniske Gymnasium
Syddansk Erhvervsskole Odense-Vejle, Petersmindevej 1 A
Syddansk Erhvervsskole Odense-Vejle, Petersmindevej 1 F
Syddansk Erhvervsskole Odense-Vejle, Risingvej
Syddansk Erhvervsskole Odense-Vejle, Tårnvej
Syddansk Erhvervsskole, Vejle Tekniske Gymnasium
Syddansk Musikkonservatorium Esbjerg
Syddansk Musikkonservatorium Odense
Syddansk Musikkonservatorium og Skuespillerskole
Syddansk Universitet
Syddansk Universitet, Ingeniør uddannelser
Syddansk Universitet, Kolding
Syddansk Universitet, Odense
Syddansk Universitet, Slagelse
Syddansk Universitet, Sønderborg
Syddjurs Friskole
Sydfalster Skole
Sydfyns Fri Fagskole
Sydkystens Privatskole
Sydthy Friskole
Sydvestfyns Efterskole
Sydvestjyllands Efterskole
Sydøstsjællands Idrætsefterskole
Sygehusundervisningen Århus kommune
Sygeplejerskeuddannelsen i Holstebro - VIA UC
Sygeplejerskeuddannelsen i Aalborg
Sygeplejerskeuddannelsen i Esbjerg
Sygeplejerskeuddannelsen i Hjørring
Sygeplejerskeuddannelsen i Horsens - VIA UC
Sygeplejerskeuddannelsen i Odense
Sygeplejerskeuddannelsen i Randers - VIA UC
Sygeplejerskeuddannelsen i Silkeborg - VIA UC
Sygeplejerskeuddannelsen i Sønderborg
Sygeplejerskeuddannelsen i Thisted
Sygeplejerskeuddannelsen i Viborg - VIA UC
Sygeplejerskeuddannelsen Nordsjælland UCC
Synscenter Refsnæs
Synscentralen
Syvstjerneskolen
Sæby Skole
Sæby-Gershøj Skole
Sæby-Hallenslev Friskole
Sæbygårdskolen
Sædding Efterskole
Særligt tilrettelagt Ungdomsuddannelse Haderslev
Særslev Skole
Særslev-Hårslev-Skolen, afdeling Hårslev
Søagerskolen
Søbakkeskolen
Søborg Privatskole og Skovbørnehave
Søborg Skole
Søbæk Skole
Sødalskolen
Sødalskolen
Søgård Friskole
Søgården
Søgårdsskolen
Søholmskolen
Søholnskolen
Søhusskolen
Sølvgades Skole
Sølystskolen
Sølystskolen
Søndbjerg Efterskole
Sønder Nissum Friskole
Sønder Otting Skole
Sønderborg international school
Sønderborg Kommunale Ungdomsskole
Sønderborg Kommune
Sønderborg Produktionshøjskole
Sønderborg Statsskole
Sønderbro Skole
Sønderbroskolen
Søndergades Skole
Sønderhå-Hørsted Friskole
Sønderholm Skole
Sønderkærskolen
Sønderlandsskolen
Søndermarkskolen
Søndermarkskolen
Søndermarkskolen
Søndermarksskolen
Søndermarksskolen
Søndermarksskolen
Sønderrisskolen
Sønderskov-Skolen
Søndersø Produktionshøjskole
Søndersøskolen
Søndersøskolen
Sønderup Friskole
Søndervangskolen
Søndervangskolen
Søndervangskolen
Søndre Skole
Søndre Skole
Søndre Skole
Søndre Skole
Søndre Skole, Rødbyhavn
Sørvad-Ørnhøj Skole
Søvind Skole
Søværnets Officersskole
Søværnets Sergent- og Grundskole
Søværnets Teknikkursus
Taarbæk Skole
Taastrup Realskole
Taastrup Ungdomsskole
Tagaskolen
Tagensbo Skole
Tale & Høre Instituttet
Taleinstituttet i Nykøbing F.
Taleinstituttet Region Nordjylland
Tallerupskolen
Tandslet Friskole
Tange Kristne Friskole
Tangsø Skole
Tappernøje Dagskole
Tarm Skole
Tårnborg Skole
Tårnby Gymnasium
Tårnby Kommune, Pædagogisk UdviklingsCenter
Tårnby US10
Tårs Skole
Tårs undervisningssted
Tarup Skole
Tarup Ungdomsskole
Tåsingeskolen
TCR TiendeklasseCenter Roskilde
Team Ravning
Teaterhøjskolen Rødkilde
TEC Ballerup
TEC Frederiksberg
TEC Frederiksberg
TEC Gladsaxe
TEC Hvidovre
TEC Lyngby (Akademivej)
Tech College Hobro - HTX
Tech College Mariagerfjord
TECHCOLLEGE
TECHCOLLEGE
TECHCOLLEGE - Agri
TECHCOLLEGE - Auto
TECHCOLLEGE - Construction
TECHCOLLEGE - Dental
TECHCOLLEGE - Erhvervsuddannelser i Hobro
TECHCOLLEGE - Food
TECHCOLLEGE - Metal
TECHCOLLEGE - Style & Wellness
TECHCOLLEGE - Technology
Tejbjerg Skole
Teknisk Skole Silkeborg
Teknologi & Business - UCN - Lindholm Brygge
Teknologi & Business, Porthusgade
Teknologi & Business, Sofiendalsvej
Teknologi og Business, Hjørring
TEKO Design+Business - VIA UC
TEKO og Teknisk-merkantil højskole, Mejlgade
Tekstilhåndværkerskolen
Teologisk Pædagogisk Center
Terndrup Skole
Terslev Skole
Testrup Højskole
TEXTILSKOLEN -Fri fagskole
Textiluddannelsen TEKO - VIA UC
TH. LANGS HF & VUC
TH. LANGS HF-KURSUS
Th. Langs Skole
TH. LANGS, VUC SILKEBORG
The International Academy and Boarding School of Denmark
Thise Friskole
Thise Skole
Thisted Daghøjskole
Thisted Friskole
Thisted Gymnasium - stx og hf
Thisted Kommune
Thomasskolen
Thorning Skole
Thorsager Skole og Børnehus
Thorsgaard Efterskole
Thorshøjgård
Thorsted Friskole
Thorstrup Skole
Thorup-Klim Skole
Thorup-Klim Skole
Thurø Skole
Thy Produktionsskole
Thy-Mors HF & VUC
Thy-Mors HF & VUC , Hurup afd.
Thy-Mors HF & VUC, Nykøbing afd.
Thy-Mors HF & VUC, Thisted
Thyborøn Efterskole
Thyborøn Skole
Thyholm Friskole
Thyholm Skole
Thyland Idrætsefterskole
Thyregod Skole
Tibberupskolen
Tietgen Handelsgymnasium
TietgenSkolen
TietgenSkolen
TietgenSkolen (KVU NON)
TietgenSkolen (LER)
TietgenSkolen (Nyborg-Kerteminde)
TietgenSkolen (TKC Rugårdsvej)
TietgenSkolen (TKC)
Tikøb Skole
Tilst Skole
Tilsted Skole
Tim Skole
Timring Læringscenter
Tinderhøj Skole
Tingagerskolen
Tingbakkeskolen
Tingbjerg Skole
Tingkærskolen
Tinglev Skole
Tingløkkeskolen
Tingstrup Skole
Tirsdalens Skole
Tirstrup Idrætsefterskole
Tjele Efterskole
Tjørnegårdskolen
Tjørnegårdsskolen
Tjørnelyskolen
Tjørring Skole
Toftegård-skolen
Toftegårdsskolen
Toftegårdsskolen
Toftehøjskolen
Toftevangskolen
Toftevangskolen
Tofthøjskolen
Toftlund Distriktsskole
Toftlund Skole
Tolne Efterskole
Tolstrup-Stenum Friskole
Tommerup Efterskole
Tommerup Skole
Toppedalskolen
Tornbjerg Gymnasium
Tornby undervisningssted
Tornemark Dagskole
Tornhøjskolen
Tornvedskolen, afd. Kildebjerg
Torslev Skole
Torslev Skole
Torstorp Skole
Toubro Børneby
Tove Ditlevsens Skole
Tovshøjskolen
Tradium
Tradium Erhverv
Tradium hhx og hg
Tradium hhx og hg
Tradium hhx og hg
Tradium tekniske erhvervsuddannelser htx
Tradium Transportuddannelsescenter Djursland
Tradium, Blommevej 40
Tranbjerg Skole
Trane Skole & Børneby
Tranegården
Tranegårdskolen
Tranhøjskolen
Tre Ege Skolen
Tre Falke Skolen
Trekløverskolen afd. Kjellerup
Trekløverskolen afd. Kjellerup
Trekløverskolen afd. Vinderslev
Trekronergade Freinetskole
Trekronerskolen
Trekronerskolen
Treldevejens Skole
Trelleborg Friskole
Trongårdsskolen
TronsøSkolen
TRUEMAX academy
Trunderup Friskole
Try Efterskole
Trællerupskolen
Træningsskolens Arbejdsmarkedsuddannelser
Trørødskolen
TUC Skole
Tune Skole
Tungelundskolen
Tuse Skole - ny
TV Glad Esbjerg
Tved Skole
Tversted undervisningssted
Tvind Heldagsskole
Tvis Skole
Tværfagligt Center for Børn og Unge
Tværgående Enhed for Læring
Tybjerg Privatskole
Tylstrup Skole
Tølløse Privat- og Efterskole, Baptisternes Efterskoler
Tølløse Privat- og Efterskole, Baptisternes Skoler
Tølløse Skole
Tølløse Skole - ny
Tølløse Slots Efterskole
Tømmerup Fri- og Efterskole
Tømmerup Fri- og Efterskole
Tømmerup Skole
Tønder Distriktsskole
Tønder Grundskole
Tønder Gymnasium
Tønder Kommune
Tønder Overbygningsskole
Tønder Ungdomsskole
Tønder Voksenskole
Tønning-Træden Friskole
Tørring Daghøjskole
Tørring Gymnasium
Tørring Skole
Ubberud Skole
Ubberup Højskole
UC Diakonissestiftelsen, Sygeplerskeuddannelsen
UC Syd, Videreuddannelsen
UC Syddanmark - Efter- og videreudd., Esbjerg
UCH - Uddannelsescenter Holstebro
UCL Erhversakademi og Professionshøjskole, Efter - og videreuddannelsen
UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole
UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole
UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole
UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole
UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole
UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole, Læreruddannelsen og Pædagoguddannelsen i Jelling
UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole, Pædagoguddannelsen i Jelling
UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole, Seebladsgade
UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole, Sygeplejerskeuddannelsen og Socialrådgiveruddannelsen i Vejle
UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole, Sygeplerskeuddannelsen i Svendborg
UCN act2learn
UCN, Læreruddannelsen Aalborg
UCplus A/S
UCR - Slagteriskolen i Roskilde
UCRS
UCRS
UCSJ, Campus Roskilde (Bakkesvinget)
UCSJ, Campus Roskilde (Himmelev)
UCSJ, Campus Roskilde (Holbæk)
UCSJ, Campus Roskilde (Køgevej)
UCSJ, Campus Slagelse (Ingemannsvej 35)
Udby Skole og SFO
Uddannelsen i grafisk kommunikation i Haderslev
Uddannelsescenter Holstebro
Uddannelsescenter Holstebro (Lægård Landbrugsskole)
Uddannelsescenter Holstebro - Handelsskolen
Uddannelsescenter Mariebjerg
Uddannelsescenter Nygård - 10.Klasseskolen
Uddannelsescenter UiU
Udefriskolen
Udviklingscenter Skiftesporet
Udviklingsnetværket Pædagogisk Psykologisk Rådgivning
Ugelbølle Friskole
Uglegårdsskolen
Uglegårdsskolen
Uhre Friskole
Ulbjerg Skole
Uldum Højskole
Uldum Skole
Ulfborg Friskole
Ulfborg Skole
Ulkebøl Skole
Ullerødskolen
Ullerødskolen
Ullits Skole
Ulsted Skole
Ulsted Skole
Ulstrup Efterskole
Ulstrup Skole
Ulvedalsskolen
Undervisning og Behandling - CDH
Undervisning og Behandling - CDH
Undløse Skole
Undløse Skole- Behandlingshjem
Ung Egedal
Ung i Rudersdal
Ung Sorø
Ungaalborg Uddannelsescenter
Ungdommens Uddannelsesvejledning-Aabenraa
Ungdomscenter Knudmosen
Ungdomscenteret i Glostrup
Ungdomscentret Gjeddesgaard
Ungdomscentret Gjeddesgaard-Falster
Ungdomshjemmet Holmstrupgård
Ungdomshøjskolen ved Ribe
Ungdomsinstitutionen Egely - afd. Pugholmgård
Ungdomsinstitutionen Egely, afd. Bobjerg Skovgård
Ungdomsskolen
Ungdomsskolen Brønderslev
Ungdomsskolen Hedensted
Ungdomsskolen Kolding
Ungdomsskolen Thisted
Ungdomsskolen Vamdrup
Ungdomsskolen-Skive
Unge2-projektet
Ungecenter2610
UngHerning (Herning Ungdomsskole)
UngiAarhus Syd
UngNorddjurs
UngRingsted
Ungslagelse
UngSolrød
UngSyddjurs
University College Nordjylland
University College Sjælland, Center for Videreuddannelse
University College Syddanmark
Usserød Skole
Utterslev Skole
UU Aarhus
UU Billund
UU Bornholm
UU Esbjerg
UU Frederikshavn
UU Hjørring
UU Holbæk
UU Horsens Hedensted
UU i Tårnby
UU Ikast-Brande
UU København, Center for vejledning,
UU Lolland-Falster
UU Mariagerfjord
UU Mors
UU Norddjurs
UU Odder Skanderborg
UU Randers
UU Rebild
UU Ringkøbing-Skjern
UU Silkeborg
UU Sjælland Syd
UU Skive
UU Sønderborg
UU Thy
UU Tønder
UU Vejen
UU Vejle
UU Vendsyssel Øst Vest
UU Vest Region Hovedstaden
UU Vesthimmerland
UU Vestsjælland
UU-Aalborg
UU-center Kolding
UU-Center Midt Nordsjælland
UU-center Syd
UU-Center Sydfyn
UU-center Varde
UU-Favrskov
UU-Frederiksberg
UU-Gribskov
UU-Haderslev
UU-Herning
UU-Lillebælt
UU-Nord
UU-Nordvestjylland
UU-Roskilde
UU-Sjælsø
UU-Vestegnen
UU-Viborg
UU-Øresund
UUO, UU Odense og Omegn
UUV Køge Bugt, Greve, Køge, Solrød og Stevns kommuner
Vaarst Friskole
Vaarst-Fjellerad Skole
Vadgård Skole
Vadum Skole
Valby Skole
Valdemarskolen
Valhøj Skole
Vallekilde Højskole
Vallekilde-Hørve Friskole
Vallekilde-Hørve Skole
Vallensbæk Skole
Vallensbæk Skole
Vallensbæk Ungdomsskole
Vallerødskolen
Valsgaard Skole
Vamdrup Skole
Vandel Efterskole
Vandel Skole
Vangeboskolen
Vanløse Privatskole
Vanløse Skole
Varde Gymnasium
Varde Handelsskole og Handelsgymnasium
Varde Kommunale Ungdomsskole
Varde Kommune
Vardeegnens Gymnasieforberedende Efterskole
Varnæs Skole
Vedbæk Skole
Vedsted Friskole
Veflinge Skole
Vejen Business College
Vejen friskole
Vejen gymnasium og hf
Vejen kommunale ungdomsskole
Vejen Kommune
Vejerslev Skole
Vejgaard Østre Skole
Vejlby Skole
Vejle Friskole
Vejle Idrætsefterskole
Vejle Idrætshøjskole
Vejle Kommunale Ungdomsskole
Vejle kommune
Vejle Midtbyskole
Vejlebroskolen
Vejlefjord Efterskole
Vejlefjord Gymnasium
Vejlefjordskolens Grundskole
Vejlernes NaturFriskole
Vejrumbro Fri
Vejrup Skole
Vejstrup Efterskole
Veksø Skole
Vellev Skole
Velling Friskole
Vemb Skole
Vemmedrupskolen
Vemmelev Skole
Vendsyssel Friskole
Vendsyssel Rådgivnings Center
Vendsyssel Rådgivningscenter Silkeborg
Veng Skole & Børnehus
Venø Efterskole
Verninge Skole
Vestbirk Friskole
Vestbirk Musik- & Sportsefterskole
Vestbjerg Skole
Vestegnen HF & VUC
Vestegnen HF & VUC
Vestegnen HF & VUC, Rødovre afd.
Vestegnens Privatskole
Vestegnens Sprog- & Kompetencecenter - VSK Amager
Vestegnens Sprog- og Kompetencecenter
Vester Hassing Skole
Vester Hornum Skole
Vester Mariendal Skole og Undervisningscenter
Vester Nebel Skole
Vester Skerninge Friskole
Vester Thorup Efterskole
Vesterborg Efterskole
Vesterbro Ny Skole
Vesterby Mark Naturskole
Vesterbølle Efterskole
Vesterdal Efterskole
Vestergårdskolen
Vesterkærets Skole
Vesterlund Efterskole
Vestermarkskolen
Vestermarkskolen Aars
Vestermose Natur- og Idrætsfriskole
Vestermose Skole
Vestervang Skole
Vestervangskolen
Vestervangskolen
Vestervangsskolen
Vestervig Kirkemusikskole
Vestervig Skole
Vestfjendsskolen
Vestfyns Efterskole
Vestfyns Gymnasium
Vesthimmerlands Gymnasium og HF
Vesthimmerlands Ungdomsskole
Vestjydsk Handelsskole Gymnasiet HHX Skjern
Vestjyllands Højskole
Vestjysk - skole & opholdssted
Vestjysk Gymnasium Tarm
Vestjysk Gymnasium Tarm
Vestjysk Gymnasium Tarm
Vestre Skole
Vestre Skole
Vestre Skole
Vestre Skole
Vestre Skole
Vestre Skole
Vestrup Skole
Vestsalling Skole og Dagtilbud
Vestsjællands Idrætsefterskole
Vestskolen
Vestskolen afd. Skovbakken
Vestskolen afd. Vestermarken
Vetterslev-Høm Skole
VIA Center for Undervisningsmidler, Herning
VIA Center for undervisningsmidler, Skanderborg
VIA Center for Undervisningsmidler, Skive
VIA Efter- og Videreuddannelse
VIA Ergoterapeutuddannelsen i Aarhus
VIA NOVA
VIA Sygeplejerskeuddannelsen i Aarhus
VIA University College - Pædagoguddannelsen i Horsens
VIA University College - Pædagoguddannelsen i Viborg
VIA University College, Campus Horsens
Vibeengsskolen
Vibeholmskolen
Vibehus Kursus Center
Vibenshus Skole
Vibeskolen
Viborg Gymnasium & HF
Viborg Idrætshøjskole
Viborg Katedralskole
Viborg Komm. Ungdomsskole
Viborg Kommune
Viborg Private Realskole
Viby Efterskole
Viby Friskole
Viby Gymnasium
Viby Skole
VID Erhvervsuddannelser
VID Erhvervsuddannelser - Kalø
VID Gymnasier - HHX og HTX
VID Gymnasier - HHX Rønde
Videbæk Kristne Friskole
Videbæk Skole
Videbæk Skole
Viden Djurs
Videncenter for Rådgivning og Specialpædagogik
Videnscenter for Specialpædagogik
Videreuddannelse og kompetenceudvikling Viborg - VIA UC
Viften/Ærø Ungdomsskole
Vig Skole
Vigerslev Alles Skole
Vigersted Skole
Vildbjerg Skole
Vildtforvaltningsskolen, Kalø,
Villa Kokkedal
Villa Musica
Vilsted Friskole
Vindblæs Friskole
Vinde Helsinge Friskole
Vinderup Realskole
Vinderup Skole
Vinding Skole
Vindinge Skole
Vintersbølle Skole
Vipperød Skole - ny
Virklund Skole
Virring Skole
Virum Gymnasium
Virum Skole
Virupskolen
Vissenbjerg Skole
Vitaskolen
Vittenbergskolen
Vittrup Efterskole
Vivild Gymnastik- & Idrætsefterskole
Vodskov Skole
Vodskovvejens Skole
Voel Skole
Voerladegård Skole
Vojens Gymnastik- og Idrætsefterskole
Voksen Pædagogisk Center
Voksen Specialundervisning-Haderslev
Voksenskolen
Voksenskolen for Undervisning og Kommunikation
Vokslev Friskole
Voldby Skole
Voldum Skole
Voldumegnens Friskole
Vonsild Skole
Vor Frue Skole
Vor Frue Skole
Vorbasse Skole
Vordingborg Centret, Kalvehave
Vordingborg Gymnasium & HF
Vordingborg Kommune
Vordingborg Ungdomsskole
Vordingborgskolen
Vorgod-Barde Skole
Vorrevangskolen
Vorup Skole
Vostrup - Efterskolen for Musik og Teater
Vrå Højskole
Vrå Skole
Vrå undervisningssted
Vrejlev undervisningssted
Vrensted og Omegns Friskole
Vrigsted Efterskole
VUC Aarhus
VUC Campus Bornholm
VUC Djursland
VUC Djursland - Ebeltoft
VUC Djursland - Grenaa
VUC Djursland - Hornslet
VUC Frederikssund
VUC Holstebro
VUC Holstebro-Lemvig-Struer
VUC Lemvig
VUC Lyngby & Lyngby HF
VUC Nordsjælland, Frederiksværk afd.
VUC Ringkøbing
VUC Roskilde, Greve afdelingen
VUC Roskilde, Køge afdelingen
VUC Samsø
VUC Skjern
VUC Storstrøm
VUC Storstrøm
VUC Storstrøm
VUC Storstrøm
VUC Storstrøm
VUC Storstrøm
VUC Storstrøm
VUC Struer
VUC Syd
VUC Syd - Gram
VUC Syd - Sønderborg afdeling
VUC Syd - Sønderborg afdeling
VUC Syd - Tønder afdeling
VUC Sønderjylland - Haderslev
VUC Vejle, Give afdeling
VUC Vest
VUC Vest
VUC Vest, Esbjerg
VUC Vest, Grindsted
VUC Vest, Varde
VUC Vestsjælland Syd
VUC Vestsjælland Syd - Korsør
VUC Vestsjælland Syd - Ringsted
VUC&hf Nordjylland
VUC&hf Nordjylland, Himmerland afd., Aars
VUC&hf Nordjylland, Frederikshavn afd. Læsø
VUC&hf Nordjylland, Himmerland afd., Hadsund
VUC&hf Nordjylland, Himmerland afd., Hobro
VUC&hf Nordjylland, Hjørring
VUC&hf Nordjylland, Hjørring afd., Hirtshals
VUC&hf Nordjylland, Jammerbugt afd., Åbybro
VUC&hf Nordjylland, Jammerbugt afd., Fjerr.
VUC&hf Nordjylland,, Jammerbugt afd., Brovst
VVC-Vestegnens Voksenundervisning
VVC´s Kursuscenter
Vædderbos Skole og STU
Væksthøjskolen
Værkstedet Skovlunden
Værkstedets Skole
Værkstedsskolen Krummebækgaard
Waldemarsbo Efterskole
X-bro
Xclass. 10. Klasse-centret i Slagelse
xx
Yggdrasil
ZBC
ZBC
ZBC Næstved
ZBC Ringsted
ZBC Slagelse
ZBC Vordingborg
Zealand
Æblegård Friskole
Ærø Efterskole
Ærø Friskole
Ærø Landsbyskole
Øbro Fri Skole
Ødis Skole
Ødsted Skole
Øen
Øhavets Efterskole
Ølgod Efterskole
Ølgod Kristne Friskole
Ølgod Skole
Ølsted Skole
Ølsted Skole
Ølstrup Friskole
Ørding Friskole
Ørebroskolen
Øregård Gymnasium
Ørestad Friskole
Ørestad Gymnasium
Ørestad Skole
Øresunds Internationale Skole
Øresundsskolen
Ørkildskolen
Ørnevejens Skole
Ørnhøj Skole
Ørslev Skole
Ørslevkloster Skole
Ørsted Børneby/Rougsøskolen
Ørstedskolen
Ørum Skole
Ørum Skole
Øse Efterskole
Østagergård
Østbirk Skole
Øster Åby Friskole
Øster Brønderslev Centralskole
Øster Farimagsgades Skole
Øster Hornum Børneunivers
Øster Højst Filialskole
Øster Jølby Friskole
Øster Jølby Skole og Børnehus
Øster Nykirke Skole
Øster Snede Skole
Øster Starup Skole
Øster Uttrup-Godthåb Skole
Østerbro Lilleskole
Østerbyskolen
Østergaardskolen
Østerhåbskolen
Østerhåbskolen
Østerhøjskolen
Østerild Skole
Østermarkskolen
Østerskov Efterskole
Østersøens Idrætsefterskole
Østervangskolen
Østervangsskolen
Østervangsskolen
Østre Skole
Østre Skole
Østre Skole
Østre Skole
Østre Skole
Østskolen
Østskolen, Waldorfskolen i Aalborg
Øtofteskolen
ØU efterskolen for det kreative og kunstneriske

,  

Grundoplysninger:

Region:
Type af skole:
Kategori:
Adresse:

  

Studieretninger

Pro zobrazení studijních oborů vyberte jednu z výše uvedených škol (fakult).

Kode af ikon til din hjemmeside


TOP skoler
arrow
Alssundgymnasiet Sønderborg
Grundtvigs Allé 86, Sønderborg
www.ags.dk
Alssundgymnasiet Sønderborg
arrow
Hørby Efterskole
Snedkergårdsvej 11, Sæby
www.hørbyefterskole.dk
Hørby Efterskole
arrow
HKI - Hans Knudsen Instituttet
Glentevej 67-69, København NV
www.hki.dk
HKI - Hans Knudsen Instituttet
Vil du tilføje her din skole? Klik HER.
Næste arrangementer i skoler
5.11.2020 - Åbne døre
5.11.2020 - Åbent Hus
7.11.2020 - Åbent hus
11.1.2021 - Orienteringsaften
16.1.2021 - Åbne døre
Andre arrangementer og åbne døre HER.