Hvilke skole leder du efter?

Grundskole Syddanmark

Fundet 655 skoler i databasen
Grundskole
Rudolf Steiner-Skolen i Odense

Type af skole: Hovedskole (institution med enheder), Lindvedvej 64, 5260 Odense S
Rektor: Morten Birk Christensen, rss-odense.dk

Læs mere her

Dalum Landbrugsskole

Type af skole: Hovedskole (institution med enheder), Landbrugsvej 65, 5260 Odense S
Rektor: Jens Munk Kruse, www.dalumlandbrugsskole.dk

Læs mere her

Vestfyns Efterskole

Type af skole: Institution uden enheder, Nørremarksvej 21, Nørremark, 5690 Tommerup
Rektor: Marie Klit, www.vestfynsefterskole.dk

Læs mere her

Viby Efterskole

Type af skole: Institution uden enheder, Vibyvej 26 A, 5580 Nørre Aaby
Direktør: René Holm Hansen, www.viby-efterskole.dk

Læs mere her

Sydvestjyllands Efterskole

Type af skole: Institution uden enheder, Kirkebrovej 7, 6740 Bramming
Skoleleder: Tonny Dall Sørensen, www.s-e.dk

Læs mere her

Askov Højskole og Efterskole

Type af skole: Institution uden enheder, Maltvej 1, 6600 Vejen
Direktør: Thomas Tarp Hansen, www.askovefterskole.dk

Læs mere her

Natur- og Helhedsskolen

Type af skole: Institution uden enheder, Skovrupvej 42, 6070 Christiansfeld
Skoleleder: Arvid Stoffregen, www.hssc.dk

Læs mere her

Rinkenæs Efterskole

Type af skole: Institution uden enheder, Sejrsvej 100, Rinkenæs, 6300 Gråsten
Rektor: John Østergaard, www.rinkenaes.dk

Læs mere her

Grejsdalens Efterskole

Type af skole: Institution uden enheder, Grejsdalsvej 176, 7100 Vejle
Skoleleder: René Brorson, www.grejsdalens.dk

Læs mere her

Giersings Realskole

Type af skole: Institution uden enheder, Nonnebakken 7, 5000 Odense C
Skoleleder: Poul Haahr Pedersen, www.giersings.dk

Læs mere her

10. ved Kløften

Type af skole: Hovedskole (institution med enheder), Christiansfeldvej 8 A, 6100 Haderslev
Skoleleder: Lars Odgaard Sørensen, www.10vedkloeften.aula.dk

Læs mere her

Musikefterskolen i Humble

Type af skole: Institution uden enheder, Hovedgaden 21, 5932 Humble
Skoleleder: Jonas Hald, www.musikefterskolen.dk

Læs mere her

Glamsbjerg Efterskole

Type af skole: Institution uden enheder, Krengerupvej 50, 5620 Glamsbjerg
Rektor: Henrik Gräs, www.gfeskole.dk

Læs mere her

Glamsbjerg Fri- og Efterskole

Type af skole: Institution uden enheder, Krengerupvej 50, 5620 Glamsbjerg
Direktør: Henrik Gräs, www.gfeskole.dk

Læs mere her

Issø-skolen

Type af skole: Hovedskole (institution med enheder), Skolevej 2, 5771 Stenstrup
Direktør: Jesper Lundorff, issoe-skolen.dk

Læs mere her

Adventure Efterskolen Sønderjylland Skelde

Type af skole: Institution uden enheder, Dyntvej 113, Skelde, 6310 Broager
Direktør: Karsten B. Dressø, www.adventure-efterskolen.dk

Læs mere her

Lynghedeskolen, afd Stenderup

Type af skole: Afdeling (underordnet enhed), Buen 6, 7200 Grindsted
Rektor: Søren Rahbek, www.lynghedeskolen.dk

Læs mere her

Billund Skolen

Type af skole: Institution uden enheder, Kærvej 503, 7190 Billund
Skoleleder: Anja Lund Becker, www.billundskolen.dk

Læs mere her

Auraskolen - afd. Bryndum

Type af skole: Afdeling (underordnet enhed), Bryndumvej 14-16, 6715 Esbjerg N
Skoleleder: Troels Lynggaard Iversen, www.auraskolen.esbjergkommune.dk

Læs mere her

Gjerndrup Friskole

Type af skole: Institution uden enheder, Surhavevej 31, 6650 Brørup
Direktør: Skoleleder Sigbjørn Sørensen, www.gjerndrupfriskole.dk

Læs mere her

TOP skoler

Vil du også gøre din skole synlig her?

Jeg vil have mere information

Vil du reklamere for din skole?

Hurtig kontakt

info@skoleliste.eu

* Disse kontakter er ikke skolekontakter, men kontakter fra SkoleListe.eu.

Operatør af hjemmeside

just4web.cz s.r.o.
CVR-nummer: 27547876

Gå til kontakt